Connect with us

Законодавство

Строк рефінансування банків збільшується до 5 років

Опубліковано

Національний банк України своєю постановою № 144, розширив перелік інструментів підвищення довгострокової ліквідності банків.

Ключові зміни:

  1. До поточного переліку стандартних інструментів з підтримки ліквідності додається рефінансування строком на 1-5 років (раніше: до 14 днів та до 90 днів). Рефінансування не матиме цільового характеру і надаватиметься за результатами проведення позачергових тендерів. Ставка за таким інструментом буде плаваючою і змінюватиметься впродовж строку користування отриманими коштами.
  2. Операції прямого РЕПО передбачатимуть перехід права власності на цінні папери. Хоча операції з проведення прямого РЕПО здійснювалися і раніше, але право власності на цінні папери, за якими проводилась операція, лишалося у банку, з яким Національний банк її виконав. Зміни пкикані знизити ризики НБУ як кредитора.
  3. Стане можливим попереднє формування пулу активів, які банки зможуть надавати як заставу для залучення кредитів овернайт і кредитів рефінансування на різні строки. Це означає, що  банк має укласти з Національним банком генеральний кредитний договір строком на 5 років (з можливістю пролонгації) і сформувати пул активів. До нього можуть увійти державні облігації України,   депозитні сертифікати НБУ, іноземна валюта та облігації міжнародних фінансових організацій. Банки зможуть змінювати одні активи в пулі на інші на постійній основі, що дасть змогу банку управляти заставними активами.

Зміни мають сприяти зменшенню розриву між короткостроковою та довгостроковою ліквідністю фінансових установ.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.