Connect with us

Законодавство

Гарячі лінії для туристів створюватимуть упродовж року

Мінекономрозвитку своїм наказом №1902 затвердило «План заходів з реалізації Стратегії розвитку туризму та курортів на період до 2026 року у 2018 році».

Пунктом 3 розділу 1 напряму «Безпека туристів» передбачається «створення “гарячих” телефонних ліній для приймання, ведення обліку звернень та скарг туристів, надання необхідної інформації з питань туризму, виклику допомоги». Виконавцями зазначені Мнекономрозвитку, МВС, ДСНС, МОЗ, обласні та Київська міська держадміністрації (за згодою).

Очікуваний результат – забезпечення негайного реагування на скарги туристів та вирішення проблемних питань. Строк виконання зазначений – протягом року.

Більшість з понад 60 пунктів Плану призначено до реалізації саме в такий строк: «протягом року». Якщо деякі заходи дійсно вимагають цілорічної уваги, приміром «розвиток мережі велосипедних доріжок» (п. 21), то організація колл-центру є цілком прогнозованим у часі.

У згаданому вже розділі розділу 1 напряму «Безпека туристів» пунктом 2 так само протягом року заплановано забезпечення «належного стану автомобільних доріг України державного значення; установлення вказівників до об’єктів туристичної інфраструктури, спорудження та облаштування зупинок туристичних автобусів та дорогах державного значення».

Не хотілося б, аби туристи чекали на можливість «виклику допомоги» стільки, скільки на дороги в «належному стані», бо кількість охочих відвідати країну напряму залежить від безпеки й організація ліній підтримки туристів не виглядає завданням, яке варто тягнути цілий рік.

Законодавство

Товари для освіти та науки звільнено від ввізного мита

Набрав чинності Закон України «Про внесення зміни до статті 282 Митного кодексу України щодо підтримки наукової і науково-технічної діяльності» від 17 лютого 2022 р. № 2083-IX.

Новим п. 21 ч. 1 ст. 282 Митного кодексу України звільнено від оподаткування митом наукові прилади, обладнання, запасні частини і витратні матеріали до них, реактиви, зразки, наукова література, що ввозяться в Україну державними науковими установами, державними закладами вищої освіти для забезпечення власної освітньої, наукової та науково-технічної діяльності.

Читайте також: Звільнено від ПДВ увезення товарів для освітньої, наукової та науково-технічної діяльності

Обсяги, порядок ввезення та цільового використання таких товарів визначаються Кабінетом Міністрів України.

Положення цього пункту не поширюються на підакцизні товари, а також товари, що мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом та/або державою-агресором щодо України згідно із законодавством, або ввозяться з території держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом.

Читати далі

Законодавство

Реєстр олігархів запрацює у 2 етапи

Набрав чинності Указ Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 червня 2022 року «Про затвердження Положення про Реєстр осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів), порядок його формування і ведення» від 29 червня 2022 р. № 459/2022.

Затвердженим Положенням врегульовано:

  1. формування і ведення Реєстру;
  2. внесення до Реєстру відомостей про олігархів;
  3. внесення до Реєстру відомостей про декларантів;
  4. одержання інформації з Реєстру.

Зокрема передбачено, що публічний інтерфейс Реєстру забезпечує вільний та безкоштовний доступ до відомостей Реєстру шляхом публікації:

1) переліку включених до (виключених з) Реєстру осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів), форми пошуку таких осіб і декларантів, що забезпечує можливість перегляду внесених до Реєстру відомостей про олігархів (зокрема у вигляді відповідних рішень Ради національної безпеки і оборони України) та відомостей з декларацій про контакти (зокрема у вигляді декларацій про контакти), а також копіювання та роздруковування зазначених відомостей;

Читайте також: Закон про олігархів чи популістична ширма для ручного управління країною?

2) наборів даних (електронних документів) із відомостями про олігархів та відомостей з декларацій про контакти, організованих у форматі, що дає можливість їх автоматизованого оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання, а також інформації про структуру таких наборів даних.

Окрім того, встановлено, що передбачений Положенням обсяг функціональних можливостей Реєстру, реалізується у два етапи:

1) забезпечення функціонування Реєстру – реалізація базового набору функціональних можливостей Реєстру для забезпечення виконання передбачених законом вимог;

2) забезпечення розвитку Реєстру, подальше розширення функціональних можливостей Реєстру до повного передбаченого Положенням обсягу.

До технічної реалізації функціональних можливостей Реєстру в частині формування та внесення подання про визнання певної особи такою, яка має значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархом), або про виключення такої особи з Реєстру через електронний кабінет подання формуються та вносяться з дотриманням вимог Положення до змісту та форми таких документів, а також застосування електронних довірчих послуг кваліфікованих електронних підпису та печатки через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади чи у паперовій формі з дотриманням вимог Положення до змісту документів та їх підписання власноручним підписом, застосування печаток та завірення копій відповідно до вимог законодавства, із подальшою обробкою реєстраторами.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

Законодавство

Утворено два центральні державні архіви

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про оптимізацію системи центральних державних архівів» від 28 червня 2022 р. № 732, якою утворено:

– Центральний державний архів громадських об’єднань та україніки у результаті злиття Центрального державного архіву громадських об’єднань України та Центрального державного архіву зарубіжної україніки;

Читайте також: Укрдержархів має забезпечити стале функціонування архівних установ під час воєнного стану

– Центральний державний аудіовізуальний та електронний архів у результаті злиття Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г. С. Пшеничного та Центрального державного електронного архіву України.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.