Connect with us

Законодавство

Строк звернення до суду з позовом щодо видачі довідки для перерахунку пенсії військовим може стати необмеженим

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 11294, згідно з яким для звернення до адміністративного суду у справах щодо оскарження неправомірних дій чи бездіяльності уповноважених суб’єктів владних повноважень щодо видачі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії відповідно до положень Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» строк, визначений ч. 2 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, не застосовуватиметься.

Читайте також: Грошова допомога в разі загибелі (смерті) військовослужбовця не виплачується, якщо смерть стала наслідком вчинення ним дій у стані алкогольного сп’яніння

З цього приводу Верховний Суд у постанові від 12 грудня 2023 р. № 380/1907/23 зазначив, що застосування вказаного строку звернення до адміністративного суду унеможливить реалізацію права, передбаченого ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», на перерахунок пенсії у зв’язку зі зміною видів грошового забезпечення з урахуванням норм ч. 3 ст. 51 Закону щодо перерахунку пенсій із дати виникнення права на нього без обмеження строком у разі не проведення перерахунку з вини державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії.

У зв’язку з цим, шестимісячний строк звернення до адміністративного суду, встановлений ч. 2 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, не підлягає застосовуванню до правовідносин щодо оскарження неправомірних дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо видачі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.