Connect with us

Законодавство

Судді ліквідованих вищих судів підуть в апеляційні без конкурсу й оцінювання

Опубліковано

На офіційному веб-сайті Вищої ради правосуддя оприлюднено текст рішення ВРП № 1621/0/15-21 про надання консультативного висновку щодо проектів Закону «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (щодо приведення положень Закону у відповідність до Рішення Конституційного Суду України від 18.02.2020 року № 2-р/2020)» № 5456 та «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо врегулювання діяльності Верховного Суду та статусу суддів Вищих спеціалізованих судів України, які ліквідуються» № 5456-1.

ВРП позитивно оцінила положення законопроектів щодо порядку припинення Верховного Суду України як юридичної особи та визначення статусу суддів цього суду, оскільки це дасть змогу забезпечити виконання Рішення Конституційного Суду України від 18 лютого 2020 р. № 2-р/2020 та врегулювати на законодавчому рівні питання суддівської кар’єри для суддів Верховного Суду України і вищих спеціалізованих судів.

Читайте також: Для забезпечення грошового утримання суддів у відставці слід прийняти спеціальні норми – ВРП

Проаналізувавши обидва законопроекти, Рада підтримала законопроект № 5456-1 за умови врахування у ньому норм законопроекту № 5456, підтриманих ВРП у консультативному висновку.

Так, законопроектом № 5456-1 пропонується доповнити «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» новими абзацами, зокрема пропонується встановити: «Судді Верховного Суду України, на підставі поданих ними заяв, зараховуються до штату Верховного Суду у касаційний суд тієї юрисдикції, яка відповідає юрисдикції судової палати Верховного Суду України, в якій суддя здійснював правосуддя, та підлягають кваліфікаційному оцінюванню упродовж двох років з дня такого зарахування. Особливості проведення кваліфікаційного оцінювання таких суддів визначаються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України. Судді Верховного Суду України, які пройшли кваліфікаційне оцінювання, повторному оцінюванню не підлягають».

Нагадаємо, ВР та Уряд не мають ставити під сумнів повноваження суддів, призначених належним чином.

Також передбачено, що судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого господарського суду України, Вищого  адміністративного суду України мають право звернутися до ВРП із заявою про переведення без конкурсу до визначеного суддею апеляційного суду незалежно від наявності у такому суді вакантних посад. У разі недостатності вакансій їх кількість підлягає збільшенню. Рішення про переведення судді приймається ВРП без рекомендації ВККС України не пізніше, ніж через тридцять днів із дня надходження заяви судді про переведення.

Окрім цього, пропонується встановити, що у десятиденний строк з дня набрання чинності цим Законом державний реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України щодо Верховного Суду України такий запис: «Припинено діяльність та перейменовано у Верховний Суд. Підстава: Рішення Конституційного Суду України від 18 лютого 2020 року № 2-р/2020».

Ознайомитись з повним текстом рішення ВРП № 1621/0/15-21 можна за посиланням.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.