Connect with us

Законодавство

Судді просять підвищені зарплати

Рада суддів хоче законопроектом підвищити зарплати всім суддям, а не лише тим, що вже пройшли кваліфікаційне оцінювання.

РСУ під час свого засідання попросила Раду з питань судової реформи внести на розгляд Верховної Ради законопроект зі змінами до закону «Про судоустрій і статус суддів». Вказується, що відповідно до підпунктів 22–23 Перехідних положень закону право на отримання суддівської винагороди в нових розмірах мають судді, які за результатами кваліфікаційного оцінювання підтвердили відповідність займаній посаді або призначені на посаду за результатами конкурсу.

До проходження кваліфікаційного оцінювання зарплата нараховується за старими правилами. Якщо підпункти 22–23 закону будуть скасовані, то винагороду в новому розмірі отримуватимуть всі судді, незалежно від того, пройшли вони оцінювання чи тільки збираються проходити.

Як вказується, наразі лише незначна кількість суддів пройшла оцінювання. Ще в жовтні 2017 року Вища кваліфікаційна комісія суддів розпочала кваліфікаційне оцінювання 999 суддів, а 29 грудня ВККСУ оприлюднила список суддів, стосовно яких комісія в 2018-му планує провести оцінювання. У списку — 1 060 осіб. Тобто за прогнозами ВККС у 2018 році буде проведено оцінювання 2 059 суддів.

РСУ передбачає, що процес перевірки триватиме від 7,5 до 9,5 місяців, або довше. За статистичними даними фактична чисельність суддів у судах перших інстанцій складала 4 423 судді, у судах апеляційних інстанцій — 1 118 суддів. Тобто приблизно 3 тисячі не зможуть пройти оцінювання у 2018-му.

У РСУ також заявили, що більшість суддів подали заяви про проведення кваліфікаційного оцінювання і мають намір його пройти.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі
Клікніть для коментування

You must be logged in to post a comment Login

Залишати коментар

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.