Connect with us

Законодавство

Судові засідання не записуватимуть на компакт-диски

Набрав чинності наказ Державної судової адміністрації України «Про затвердження Інструкції щодо роботи з технічними засобами фіксування судового засідання» від 6 червня 2022 р. № 156.

Затвердженою ним Інструкцією, зокрема передбачено, що в разі подання учасником справи заяви про видачу копії запису судового засідання та пред’явлення підтвердження сплати судового збору, відповідальна особа суду може обрати один з таких способів видачі копії технічного запису судового засідання:

– надати засобами підсистеми відеоконференцзв’язку доступ до запису судового засідання в Електронному кабінеті користувача Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС). Цей спосіб можливий за умови реєстрації відповідного учасника справи в ЄСІТС;

Читайте також: Нова форма скарги у сфері держреєстрації прав на нерухомість і бізнесу

– надати запис на оптичному диску у вигляді файлу, попередньо скопіювавши його із підсистеми відеоконференцзв’язку, автоматизованої системи діловодства суду чи з іншого цифрового носія, на якому в суді зберігається відповідний запис судового засідання.

«Технічний запис судового засідання автоматично зберігається в централізованому файловому сховищі, що використовується підсистемою відеоконференцзв’язку. Тому немає сенсу дублювати запис на компакт-диск, якщо він автоматично записується технічними засобами суду. До всього ж, відмова від записів архівних копій на компакт диски, дозволяє значно економити державні кошти», – прокоментував Голова ДСА України Олексій Сальніков.

У випадку сплати судового збору безпосередньо в Електронному кабінеті (за доступності відповідного функціоналу) учаснику справи автоматично надається доступ для скачування запису судового засідання в Електронному кабінеті. При цьому до автоматизованої системи діловодства суду автоматично направляється відповідна інформація про видачу копії технічного запису судового засідання та квитанція про сплату судового збору.

Розмір судового збору за видачу копії технічного запису судового засідання встановлюється Законом України «Про судовий збір».

Водночас, визнано таким, що втратив чинність, наказ ДСА України від 20 вересня 2012 р. № 108 «Про затвердження Інструкції про порядок роботи з технічними засобами фіксування судового процесу (судового засідання)».

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Інструкції щодо роботи з технічними засобами фіксування судового засідання
||
№ Документа: 156
Дата прийняття: 06.06.2022
Дата набрання чинності: 06.06.2022
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Інструкції щодо роботи з технічними засобами фіксування судового засідання
||
№ Документа: 156
Дата прийняття: 06.06.2022
Дата набрання чинності: 06.06.2022
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає