Connect with us

Законодавство

Тарифи на соціальні послуги визначатимуть раз на рік

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2024 р. № 486, якою викладено в новій редакції Порядок регулювання тарифів на соціальні послуги.

Зокрема унормовано, що тариф на соціальну послугу формується надавачем соціальних послуг відповідно до планового обсягу надання соціальної послуги, економічно обґрунтованих планових витрат, визначених на підставі державних стандартів соціальної послуги, планового змісту соціальної послуги для визначеної категорії отримувачів соціальної послуги, техніко-економічних розрахунків, кошторисів з урахуванням ставок податків і зборів, чинних або прогнозованих цін на матеріальні ресурси, роботи та послуги, а також розміру заробітної плати у плановому періоді.

Витрати, об’єктивне нормування яких неможливе, плануються з урахуванням фактичних витрат за попередній рік, прогнозу індексів зміни цін на матеріальні ресурси, роботи та послуги, а також зміни розміру заробітної плати у плановому періоді.

Надавач соціальних послуг самостійно визначає калькуляційну одиницю соціальної послуги.

Тариф на соціальну послугу обчислюється з урахуванням собівартості послуги, адміністративних витрат, податку на додану вартість, єдиного податку.

Перелік статей калькулювання собівартості соціальної послуги визначається надавачами соціальних послуг з урахуванням змісту, обсягу, норм та нормативів та інших вимог до відповідної соціальної послуги, визначених державним стандартом соціальної послуги.

Читайте також: З військового обліку пропонують виключити осіб з інвалідністю

Перелік статей калькулювання собівартості соціальної послуги встановлюється:

– надавачами соціальних послуг державного сектору за погодженням з міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади в межах їх компетенції;

– надавачами соціальних послуг комунального сектору за погодженням з органами місцевого самоврядування, місцевими державними адміністраціями у межах їх компетенції.

До складу виробничої собівартості соціальної послуги включаються:

  • прямі витрати на оплату праці;
  • прямі матеріальні витрати;
  • інші прямі витрати;
  • змінні загальновиробничі та постійні розподілені загальновиробничі витрати.

Змінні загальновиробничі та постійні розподілені загальновиробничі витрати розподіляються між різними соціальними послугами із застосуванням бази розподілу (годин праці, заробітної плати, обсягу діяльності, прямих витрат тощо). Базу розподілу змінних загальновиробничих та постійних розподілених загальновиробничих витрат між різними соціальними послугами надавач соціальних послуг визначає самостійно.

До тарифу на соціальну послугу не включаються вартість матеріальних цінностей, які згідно з договором надає замовник соціальної послуги або які надавач соціальних послуг отримує як набувач благодійної допомоги для виконання зазначених послуг, та розмір штрафних санкцій.

Читайте також: Фіксовані ціни на електрику для громадян діятимуть ще місяць

Адміністративні витрати включаються до тарифу на соціальну послугу в розмірі 15 відсотків витрат на оплату праці працівників, які безпосередньо надають таку послугу.

Якщо адміністративні витрати менші за встановлений вище розмір, вони включаються до тарифу на соціальну послугу в розмірі, що не перевищує фактичного розміру адміністративних витрат.

Тарифи на соціальні послуги визначаються надавачами соціальних послуг і затверджуються їх засновниками один раз на відповідний рік на строк, що становить календарний рік, або на менший період часу до закінчення календарного року, якщо його затвердження здійснюється в цьому ж календарному році.

У разі зміни протягом строку дії тарифу на соціальну послугу обсягу окремих складових економічно обґрунтованих витрат з причин, які не залежать від надавачів соціальних послуг, зокрема собівартості соціальної послуги, адміністративних витрат, податку на додану вартість, засновники надавачів соціальних послуг можуть переглядати тариф на соціальну послугу.

Перерахунок тарифу на соціальну послугу проводиться шляхом коригування (перегляду) лише тих складових тарифу, за якими здійснювалися цінові зміни.

За рішенням засновника надавача соціальних послуг для визначених ним соціальних послуг може бути встановлено нижчий, ніж визначено цим Порядком, тариф на соціальну послугу за можливості покриття витрат за рахунок джерел, не заборонених законодавством.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до Порядку регулювання тарифів на соціальні послуги
||
№ Документа: 486
Дата прийняття: 30.04.2024
Дата набрання чинності: 04.05.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до Порядку регулювання тарифів на соціальні послуги
||
№ Документа: 486
Дата прийняття: 30.04.2024
Дата набрання чинності: 04.05.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає