Connect with us

Законодавство

З військового обліку пропонують виключити осіб з інвалідністю

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону щодо особливостей військового обліку осіб з інвалідністю (зокрема з дитинства) І та ІІ групи № 11219.

Як зазначають ініціатори законопроекту, Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачено, що особи з інвалідністю не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Такі особи у зазначений період можуть бути прийняті на військову службу лише за контрактом (за їх власною ініціативою).

При цьому Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» не передбачено виключення з військового обліку осіб з інвалідністю І чи ІІ групи, яким цей статус надано безстроково або осіб з інвалідністю з дитинства І чи ІІ групи. Через це зазначені категорії осіб змушені в обов’язковому порядку ставати (у тому числі повторно) на військовий облік, проходити огляд військово-лікарською комісією, але при цьому не поповнюють ряди військовослужбовців через стан свого здоров’я.

Читайте також: Правомірність дій ТЦК підлягає оскарженню в порядку адміністративного судочинства

З огляду на це, змінами до ст. 37 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» запропоновано унормувати, що виключенню з військового обліку підлягають громадяни України, які визнані у встановленому законодавством порядку особами з інвалідністю І чи ІІ групи безстроково або які є особами з інвалідністю з дитинства І чи ІІ групи.

Ці особи беруться на військовий облік військовозобов’язаних за їх бажанням у порядку, встановленому законодавством.

Читайте також збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.