Connect with us

Законодавство

Тимчасовий порядок тримання засуджених до обмеження волі у виправних колоніях

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання тримання осіб, засуджених до обмеження волі, у виправних колоніях Державної кримінально-виконавчої служби України» від 19 березня 2022 р. № 320.

Затверджений нею на період дії воєнного стану Тимчасовий порядок установлює загальні вимоги щодо тримання осіб, засуджених до обмеження волі, у виправних колоніях Державної кримінально-виконавчої служби з моменту введення воєнного стану, який охоплює воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

На період дії воєнного стану, який охоплює воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій, з метою забезпечення життя та здоров’я засуджених у виправних колоніях мінімального і середнього рівня безпеки Державної кримінально-виконавчої служби можуть утворюватися дільниці для тримання засуджених.

Місце відбування покарання засуджених визначається на підставі Кримінального та Кримінально-виконавчого кодексів України. Перелік виправних колоній, у яких утворюються дільниці для тримання засуджених, визначається Мін’юстом.

Читайте також: Платний доступ до Інтернету та IP-телефонії в СІЗО не надаватимуть у разі застосування обмежень

Направлення для відбування покарання засуджених, а також переведення їх з одного виправного центру (дільниці для тримання засуджених) до іншого виправного центру (дільниці для тримання засуджених) здійснюються відповідно до Кримінально-виконавчого кодексу України та нормативно-правових актів.

Евакуація засуджених з одного виправного центру (дільниці для тримання засуджених) до іншого виправного центру (дільниці для тримання засуджених) здійснюється відповідно до Порядку проведення обов’язкової евакуації окремих категорій населення у разі введення правового режиму воєнного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2018 р. № 934.

Приймання засуджених до дільниць для їх тримання, їх облік, умови відбування покарання, залучення до праці та медичне обслуговування здійснюються відповідно до глави 13 Кримінально-виконавчого кодексу України.

У дільниці для тримання засуджених вони тримаються під наглядом.

Про прибуття засудженого до дільниці для тримання засуджених адміністрація виправної колонії зобов’язана протягом трьох діб повідомити одного із членів його сім’ї або близьких родичів за вибором засудженого.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зобов’язані сприяти адміністрації виправних колоній у трудовому та побутовому влаштуванню засуджених, які тримаються у дільницях для їх тримання.

Постанова діє протягом одного року з дня припинення або скасування воєнного стану.

Законодавство

Новий розмір виплат за «зеленим тарифом»

Міністерство енергетики наказом № 206 встановило новий порядок розподілу коштів для виробників електроенергії з альтернативних джерел на період воєнного стану.

Тепер Державне підприємство «Гарантований покупець» розподілятиме між виробниками електроенергії за «зеленим тарифом» усі грошові кошти, отримані від продажу електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел.

За результатами продажу електричної енергії розподіл грошових коштів здійснюється відповідно до таких показників:

1) для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з енергії сонячного випромінювання – сума, що дорівнює значенню 18% від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік (раніше – 15%);

2) для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з енергії вітру – сума, що дорівнює значенню 18% від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік (раніше – 16%);

Читайте також: Енергоощадні характеристики всіх будівель внесуть у національну базу даних

3) для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з гідроенергії – сума, що дорівнює значенню 35% від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік;

4) для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з біогазу – сума, що дорівнює значенню 40% від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік;

5) для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з біомаси – сума, що дорівнює значенню 75% від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік (раніше – 60%).

За наявності залишку грошових коштів, що залишився на поточному рахунку після виконання попередніх показників розподілу, цей залишок розподіляється та спрямовується виробникам пропорційно розміру нарахувань для відповідного виробника, здійснених з урахуванням цих же показників, але не більше вартості товарної продукції розрахункового періоду, розрахованої за «зеленим» тарифом для такого виробника.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

Законодавство

Безробітних залучатимуть до суспільно корисних робіт

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. № 753 і від 20 березня 2013 р. № 175» від 21 червня 2022 р. № 716, якою врегульовано організацію суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану.

Як повідомив Державний центр зайнятості, в кожній області різновид робіт визначатимуть місцева влада та військові адміністрації, але всі вони будуть спрямовуватися на відбудову інфраструктури та економіки країни. З орієнтовним переліком робіт можна ознайомитись за посиланням.

Читайте також: Часткове безробіття: порядок надання, умови та тривалість допомоги

Спочатку пропонуватимуться вакансії, які відповідають умінням, навичкам та кваліфікації безробітних, а у разі, якщо таких пропозицій роботи немає в базі даних, будуть запропоновані громадські роботи.

До громадських та суспільно корисних робіт залучатимуть лише придатних за станом здоров’я. При цьому особа може лише двічі відмовитися від участі в громадських роботах, надалі це буде свідченням її несприяння у власному працевлаштуванні, а тому виплата допомоги по безробіттю припинятиметься.

З усіма, хто долучиться до виконання робіт, укладається строковий трудовий договір. Робота оплачуватиметься у розмірі мінімальної заробітної плати і вище.

Читати далі

Законодавство

Понад 762 млн грн перерозподілено на підтримку охорони здоров’я

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству охорони здоров’я на 2022 рік, і внесення зміни до Порядку та умов надання у 2022 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я» від 24 червня 2022 р. № 709.

Читайте також: Канабіс використовуватимуть в медичних цілях

«Уряд підтримав програму виділення субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я на понад 762,5 млн грн. Завдяки такому перерозподілу коштів буде забезпечена можливість закладів охорони здоров’я, що фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, нараховувати медичним працівникам заробітну плату на рівні 20 тис. грн для лікарів та 13,5 тис. грн для середнього медичного персоналу», – прокоментували у Міністерстві охорони здоров’я.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

Деякі питання тримання осіб, засуджених до обмеження волі, у виправних колоніях Державної кримінально-виконавчої служби України
||
№ Документа: 320
Дата прийняття: 19.03.2022
Дата набрання чинності: 20.03.2022
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Деякі питання тримання осіб, засуджених до обмеження волі, у виправних колоніях Державної кримінально-виконавчої служби України
||
№ Документа: 320
Дата прийняття: 19.03.2022
Дата набрання чинності: 20.03.2022
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає