Connect with us

Законодавство

Учасниками митних аукціонів можуть бути нерезиденти

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку реалізації товарів на митних аукціонах, редукціонах та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 4 грудня 2019 р. № 1050.

Порядок передбачає запровадження нових технологій реалізації товарів, що перейшли у власність держави в результаті порушення законодавства з питань митної справи, на митних аукціонах, редукціонах шляхом використання електронної торгової системи. Відповідальним за забезпечення функціонування електронної торгової системи визначено державне підприємство «Прозорро.Продажі».

Дія порядку поширюється на товари, зазначені у ч.ч. 1, 4 – 6 ст. 243 Митного кодексу України, вартість однієї облікової одиниці (або об’єднаних в один лот) яких перевищує 20 мінімальних розмірів заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року, а також транспортні засоби, повітряні, морські та річкові судна незалежно від їх вартості.

Замовником електронного аукціону є митниця, в якій перебуває на обліку товар, що підлягає реалізації через електронну торгову систему, і яка уклала з оператором електронного майданчика договір про проведення електронного аукціону.

Аукціони проводяться за кожним окремим лотом. Дата проведення визначається за рішенням комісії. Перший митний аукціон або редукціон проводиться через 15 календарних днів, а щодо товарів, які швидко псуються або мають обмежений строк зберігання, проводиться через сім робочих днів після оприлюднення оголошення про проведення.

Учасниками електронного аукціону можуть бути фізичні або юридичні особи (резидент або нерезидент) в особі уповноваженого представника. Учасники повинні сплатити реєстраційний та гарантійний внески на рахунок оператора, послугами якого вони користуються для участі в аукціоні, та пройти процедуру реєстрації для участі в аукціоні.

Переможцем електронного аукціону визнається учасник, який запропонував на момент завершення електронного аукціону:

  • найвищу цінову пропозицію, при тому, що цим учасником зроблено щонайменше один крок аукціону;
  • наступну за величиною цінову пропозицію у разі дискваліфікації учасника, який запропонував найвищу цінову пропозицію.

У разі однакових цінових пропозицій переможцем визначається учасник, яким подано цінову пропозицію раніше. За результатами аукціону формується протокол та оприлюднюється в електронній торговій системі автоматично в день його завершення.

Крім цього, Порядок передбачає механізми розрахунку за придбаний товар та видачу його переможцю, відміни або визнання електронного аукціону таким, що не відбувся.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку реалізації товарів на митних аукціонах, редукціонах та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України
||
№ Документа: 1050
Дата прийняття: 04.12.2019
Дата набрання чинності: 21.12.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку реалізації товарів на митних аукціонах, редукціонах та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України
||
№ Документа: 1050
Дата прийняття: 04.12.2019
Дата набрання чинності: 21.12.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає