Connect with us

Законодавство

Українці у Польщі можуть отримати пенсію та грошову допомогу Укрпоштою

Як ми раніше писали, Кабінет Міністрів України постановою від 11 серпня 2023 р. № 842 запровадив експериментальний проект щодо виплати міжнародним поштовим переказом АТ «Укрпошта» пенсій та грошової допомоги одержувачам, що тимчасово перебувають за межами України.

«Оскільки певна частина пенсіонерів не мали і не мають відкритих рахунків в банках та отримували виплати в Україні через Укрпошту, можливість отримувати пенсію поштовим переказом за кордоном стане виходом з проблемної ситуації. Наразі проект охоплює тих пенсіонерів, що знаходяться у Польщі, але згодом розшириться й на інші країни», – повідомили у Міністерстві соціальної політики України.

Читайте також: Послугу «єМалятко» надаватимуть на постійній основі

Щоб отримувати пенсію чи грошову допомогу міжнародним пенсійним переказом за рахунок отримувача, необхідно подати заяву до Укрпошти. Це можна зробити, заповнивши електронну форму на сайті Укрпошти або заповнивши її у паперовому вигляді за зразком та надіславши на адресу Укрпошти (вул. Хрещатик, 22, м. Київ, 01001, Україна з приміткою на конверті «пенсія переказом»).

Після обробки заяви, міжнародний поштовий переказ буде доставлений отримувачу у місяці, наступному за тим, в якому була надіслана заява. Переказ буде надісланий на вказану адресу тимчасового перебування за кордоном.

Перерахунок коштів здійснюватиметься в іноземній валюті тієї країни, де знаходиться отримувач (тобто в Польщі – у злотих).

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.