Connect with us

Законодавство

Уряд перерозподілив кошти на житло сім’ям загиблих учасників АТО

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 р. № 719» від 28 березня 2018 р. № 213.

Згідно з цим документом, змінено пункти 1, 3-6 Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України

Відтепер в пункті 1 встановлено, що «Порядок та умови визначають механізм надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей загиблих осіб, визначених абзацами 5 – 8 пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», для осіб з інвалідністю I-II груп, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, визначених пунктами 11-14 частини другої статті 7 Закону, та які потребують поліпшення житлових умов і перебувають на обліку за місцем проживання відповідно до Житлового кодексу Української РСР».

У пункті 3 зазначено, що тепер розпорядниками цих бюджетних коштів нижчого рівня є: структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних держадміністрацій; структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних держадміністрацій, виконавчі органи міських, районних у містах рад.

Також, в оновленому пункті 4 сказано, що субвенція спрямовується на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення у прийнятих в експлуатацію житлових будинках на первинному та вторинному ринку або на інвестування в об’єкти житлового будівництва.

Розподіл субвенцій між обласними бюджетами здійснюватиметься головним розпорядником на підставі інформації регіональних органів соціального захисту населення. Регіональні ж органи соціального захисту населення, здійснюватимуть розподіл субвенції між районними та міськими органами соціального захисту населення.

Крім того, змін зазнав і Порядок виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення деяким категоріям осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей.

Відтепер, згідно з новим пунктом 1, «цей Порядок визначає умови та механізм виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей загиблих осіб, визначених абзацами п’ятим – восьмим пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», для осіб з інвалідністю I-II груп, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, визначених пунктами 11-14 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та які потребують поліпшення житлових умов і перебувають на обліку за місцем проживання відповідно до Житлового кодексу Української РСР та на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги».

Додалося повноважень  комісії щодо розгляду заяв членів сімей загиблих та осіб з інвалідністю про виплату грошової компенсації, що передбачені пунктом 6. Тепер комісія здійснюватиме перевірку наявності майнових прав на нерухоме майно членів сім’ї загиблого та особи з інвалідністю, а також всіх членів родини, на яких розраховується грошова компенсація, або відчуження такого майна протягом попереднього року.

Новим абзацом у пункті 45 передбачено, що право власності на нерухоме майно тепер оформляється на заявника та членів його сім’ї, на яких було розраховано грошову компенсацію.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 р. № 719
||
№ Документа: 213
Дата прийняття: 28.03.2018
Дата набрання чинності: 30.03.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 р. № 719
||
№ Документа: 213
Дата прийняття: 28.03.2018
Дата набрання чинності: 30.03.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає