Законодавство
Уряд планує зменшити податкове навантаження на бізнес за створення нових робочих місць
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України опублікувало для обговорення проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Основних напрямів реалізації державної політики у сфері зайнятості населення та стимулювання створення нових робочих місць на період до 2022 року».
Як зазначено в пояснювальній записці, сучасний ринок праці України характеризується наявністю комплексу проблем, які потребують нагального розв’язання, серед яких: скорочення пропозиції робочої сили та зростання попиту на неї, низький рівень заробітної плати, брак високопродуктивних робочих місць, невідповідність професійних та загальних компетентностей працівників потребам роботодавців, тіньова зайнятість населення тощо.
Для їх розв’язання Кабінет Міністрів України визначив такі сім Основних напрямів реалізації державної політики у сфері зайнятості населення та стимулювання створення нових робочих місць на період до 2022 року.
Розвиток національної економіки як основи для забезпечення продуктивної зайнятості та створення нових робочих місць. Зокрема, планується зменшення податкового навантаження на бізнес за створення нових робочих місць, збільшення інвестицій в інфраструктуру, що створюють нові робочі місця та покращують умови ведення бізнесу, в тому числі за рахунок реалізації проектів державно-приватного партнерства, у тому числі концесії тощо.
Стимулювання розвитку підприємництва та самозайнятості шляхом утворення та функціонування мережі інформаційних пунктів підприємця на регіональному та місцевому рівні в межах існуючої інфраструктури підтримки малого і середнього підприємництва, розширення підтримки малого і середнього підприємництва в рамках діяльності Українського фонду стартапів, реалізація державної програми розвитку креативного підприємництва.
Забезпечення створення гідних умов праці та детінізація відносин у сфері зайнятості населення – розроблення відповідних нормативно-правових актів щодо підвищення розмірів основних державних соціальних стандартів та гарантій, створення умов для запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та корпоративних пенсійних фондів.
Розвиток системи професійної (професійно-технічної) освіти та забезпечення створення умов для професійного навчання впродовж життя, зокрема, пропонується створити та забезпечити функціонування національного електронного Реєстру кваліфікацій/професій.
Забезпечення розвитку інклюзивного ринку праці, сприяння зайнятості молоді. Зокрема планується змінити підходи до формування та забезпечення виконання нормативу (квоти) робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, запровадити механізми стимулювання роботодавців до працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі з інтелектуальними та ментальними порушеннями.
Реформування державної служби зайнятості та забезпечення інноваційного розвитку послуг на ринку праці.
Забезпечення реалізації ефективної державної політики у сфері трудової міграції.
Долучитись до обговорення проекту розпорядження КМУ можна на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
You must be logged in to post a comment Login