Connect with us

Законодавство

Федерація роботодавців України – проти розширення повноваження фіскальних органів

Опубліковано

Федерації роботодавців України висловилася проти прийнятого Верховною Радою та направленого на підпис Президенту фіскального законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» № 1210.

Федерації роботодавців України дійшла висновку, що прийнятий законопроект поряд із слушними та необхідними змінами містить низку неприйнятних норм, які є економічно необґрунтованими, потенційно корупціогенними та такими, що несуть ризики для економічного розвитку України у цілому, зокрема, через розширення прав та повноважень податкових органів та ускладнення податкового адміністрування для платників податків.

Зокрема, впровадження концепції «винної відповідальності» платників податків, за якою наявність чи відсутність вини при порушенні податкового законодавства буде визначатися податковим органом та у залежності від цього буде застосовуватись той чи інший розмір штрафу. Такі норми лише спровокують розквіт корупції у податкових органах.

Застосування оподаткування так званих «конструктивних дивідендів» а також механізму коригування фінансового результату на основі концепції визначення наявності чи відсутності «ділової мети».

Підвищення розмірів штрафних санкцій у 2 рази та введення нових штрафів (у тому числі за неподання (несвоєчасне подання) річної фінансової звітності), що може стати засобом додаткового тиску на платників податків.

За результатами обговорення роботодавці звернулися до Президента України Володимира Зеленського із проханням скористатися своїм правом вето до зазначеного закону та внести до Верховної Ради України пропозиції щодо його розділення на частини (питання адміністрування, оподаткування контрольованих іноземних компаній, ресурсні норми тощо), які необхідно доопрацювати з урахуванням позиції бізнес-спільноти.

Зокрема, вважати неприйнятними впровадження законом інституту винної відповідальності платника, суттєве ускладнення норм щодо адміністрування податків і зборів, скасувати низку корупціогенних норм – визначення податковими органами на свій розсуд «винної відповідальності», «конструктивних дивідендів», «ділової мети», переглянути економічно необґрунтоване підвищення розмірів штрафів та розширення прав і повноважень органів Державної податкової служби України, що призведуть до фіскального тиску на платників податків та ризиків економічного розвитку України в цілому.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.