Connect with us

Законодавство

Уряд планує зменшити податкове навантаження на бізнес за створення нових робочих місць

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України опублікувало для обговорення проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Основних напрямів реалізації державної політики у сфері зайнятості населення та стимулювання створення нових робочих місць на період до 2022 року».

Як зазначено в пояснювальній записці, сучасний ринок праці України характеризується наявністю комплексу проблем, які потребують нагального розв’язання, серед яких: скорочення пропозиції робочої сили та зростання попиту на неї, низький рівень заробітної плати, брак високопродуктивних робочих місць, невідповідність професійних та загальних компетентностей працівників потребам роботодавців, тіньова зайнятість населення тощо.

Для  їх розв’язання Кабінет Міністрів України визначив такі сім Основних напрямів реалізації державної політики у сфері зайнятості населення та стимулювання створення нових робочих місць на період до 2022 року.

Розвиток національної економіки як основи для забезпечення продуктивної зайнятості та створення нових робочих місць. Зокрема, планується зменшення податкового навантаження на бізнес за створення нових робочих місць, збільшення інвестицій в інфраструктуру, що створюють нові робочі місця та покращують умови ведення бізнесу, в тому числі за рахунок реалізації проектів державно-приватного партнерства, у тому числі концесії тощо.

Стимулювання розвитку підприємництва та самозайнятості шляхом утворення та функціонування мережі інформаційних пунктів підприємця на регіональному та місцевому рівні в межах існуючої інфраструктури підтримки малого і середнього підприємництва, розширення підтримки малого і середнього підприємництва в рамках діяльності Українського фонду стартапів, реалізація державної програми розвитку креативного підприємництва.

Забезпечення створення гідних умов праці та детінізація відносин у сфері зайнятості населення – розроблення відповідних нормативно-правових актів щодо підвищення розмірів основних державних соціальних стандартів та гарантій, створення умов для запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та корпоративних пенсійних фондів.

Розвиток системи професійної (професійно-технічної) освіти та забезпечення створення умов для професійного навчання впродовж життя, зокрема, пропонується створити та забезпечити функціонування національного електронного Реєстру кваліфікацій/професій.

Забезпечення розвитку інклюзивного ринку праці, сприяння зайнятості молоді. Зокрема планується змінити підходи до формування та забезпечення виконання нормативу (квоти) робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, запровадити механізми стимулювання роботодавців до працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі з інтелектуальними та ментальними порушеннями.

Реформування державної служби зайнятості та забезпечення інноваційного розвитку послуг на ринку праці.

Забезпечення реалізації ефективної державної політики у сфері трудової міграції.

Долучитись до обговорення проекту розпорядження КМУ можна на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Законодавство

Змінено механізм захисту прав інтелектуальної власності на митниці

Набрали чинності два накази Міністерства фінансів («Про затвердження Порядку застосування заходів щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності та взаємодії митних органів з правовласниками, декларантами та іншими заінтересованими особами та Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» № 281 та «Про внесення змін до Порядку реєстрації у митному реєстрі об’єктів права інтелектуальної власності, які охороняються відповідно до закону» № 282 від 9 червня 2020 р.), спрямовані на удосконалення захисту прав інтелектуальної власності на митниці.

Наказами затверджено:

  • порядок застосування заходів щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності та взаємодії між митними органами, правовласниками та декларантами;
  • новий порядок реєстрації об’єктів права інтелектуальної власності у митному реєстрі.

Як повідомляє прес-служба Мінфіну, після Закону «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України» прийняття цих наказів стало наступним кроком у подальшій імплементації положень Регламентів ЄС, що здійснюються в рамках виконання зобов’язань за Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.

Наказ № 281 встановлено єдиний підхід та порядок застосування митними органами заходів до товарів, що підозрюються у порушенні прав інтелектуальної власності, а також стандартизовані форми взаємодії з правовласниками та декларантами.

Наказом № 282 запроваджено форми заяв, які використовуються у країнах ЄС, а також переведено в електронну форму комунікації між правовласниками та Держмитслужбою.

Читати далі

Законодавство

Заява на участь у конкурсі державних інвестиційних проектів подається в довільній формі

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку відбору інвестиційних проектів, для реалізації яких надається державна підтримка» від 25 червня 2020 р. № 525.

Змінами до п. 4 Порядку відбору інвестиційних проектів, для реалізації яких надається державна підтримка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 листопада 2013 р. № 835, встановлено, що для участі у відборі суб’єкти інвестиційної діяльності подають відповідальному органові заяву в довільній формі, в якій повинні бути зазначені назва, місце впровадження, строк реалізації та загальна вартість інвестиційного проекту, а також обсяг і вид державної підтримки.

До заяви додають, серед інших, такі документи:

  • копію листа потенційного кредитора про наміри надати кредит (позику) (для державної підтримки шляхом надання відповідно до законодавства для реалізації інвестиційних проектів державних гарантій з метою забезпечення виконання боргових зобов’язань за запозиченнями суб’єкта господарювання) у разі наявності потенційного кредитора;
  • висновок Мінфіну щодо ідентифікації та оцінки ризиків, пов’язаних з реалізацією інвестиційного проекту, проведеної відповідно до Положення про управління ризиками, пов’язаними з наданням державних гарантій, та розподіл таких ризиків між державою, кредиторами і позичальниками, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 р. № 131 (для державної підтримки шляхом надання відповідно до законодавства для реалізації інвестиційних проектів державних гарантій з метою забезпечення виконання боргових зобов’язань за запозиченнями суб’єкта господарювання).

Читати далі

Законодавство

25 червня – День митника України

Набрав чинності Указ Президента України «Про День митника України» від 25 червня 2020 р. № 251/2020.

Ураховуючи важливу роль митників у забезпеченні митної безпеки та захисті економічних інтересів України, Президент установив професійне свято – День митника України, яке відзначатимуть щороку 25 червня.

Шкода, що, як і День фермера, свято минуло до набрання чинності указом про його установлення.

Читати далі

В тренді