Connect with us

Законодавство

Відчуження та оренда майна державних акціонерних товариств – виключно через е-аукціони

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2023 р. № 1032, якою визначено механізм та способи відчуження та передачі в оренду (найм) майна державних акціонерних товариств, 100 відсотків акцій у статутному капіталі яких перебувають у державній власності.

Зокрема встановлено, що відчуження та передача в оренду (найм) майна здійснюється виключно на конкурентних засадах через електронні аукціони в електронній торговій системі, крім випадків, коли за рішенням уповноваженого органу управління здійснюється:

– відчуження або передача в оренду (найм) майна державним підприємствам, державним холдинговим компаніям, державним акціонерним товариствам (компаніям);

– передача в оренду (найм) майна центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам, організаціям, що повністю або частково фінансуються з державного бюджету, військовим частинам, установам та організаціям Збройних Сил, іншим військовим формуванням, утвореним відповідно до законів, Адміністрації Держспецзв’язку та правоохоронним органам спеціального призначення з метою здійснення ними заходів із забезпечення національної безпеки і оборони у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України;

Читайте також: Оподаткування «надприбуткової» банківської системи: чи все добре з цим законопроектом?

– відчуження та передача в оренду (найм) майна підприємству (господарській організації, господарському товариству), що діє на основі лише державної власності або у статутному капіталі якого є державна частка, крім визначених випадків;

– передача в оренду (найм) майна підприємству (господарській організації, господарському товариству), щодо якого акціонерне товариство здійснює переважну участь у статутному капіталі та/або загальних зборах чи інших органах управління, зокрема володіє контрольним пакетом акцій.

Відчуження майна підприємству (господарській організації, господарському товариству), щодо якого акціонерне товариство здійснює переважну участь в статутному капіталі та/або загальних зборах чи інших органах управління, зокрема володіє контрольним пакетом акцій, без електронного аукціону не допускається.

Відчуження та передача в оренду (найм) майна може здійснюватися лише за умови врахування особливостей правового режиму щодо запропонованого до відчуження чи передачі в оренду (найм) майна, наявності встановлених законодавчими актами обтяжень чи обмежень стосовно розпорядження таким майном.

Також визначено акціонерне товариство «Прозорро.Продажі» відповідальним за забезпечення функціонування електронної торгової системи – адміністратором електронної торгової системи.

Договори оренди (найму) майна державних акціонерних товариств, 100 відсотків акцій у статутному капіталі яких перебувають у державній власності, укладені до набрання чинності цією постановою, зберігають чинність протягом строку їх дії.

Крім того, внесено зміни до Порядку розпорядження майном акціонерного товариства «Українська залізниця», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2017 р. № 1054.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Деякі питання відчуження та передачі в оренду (найм) майна державних акціонерних товариств, 100 відсотків акцій у статутному капіталі яких перебувають у державній власності
||
№ Документа: 1032
Дата прийняття: 22.09.2023
Дата набрання чинності: 28.09.2023
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Деякі питання відчуження та передачі в оренду (найм) майна державних акціонерних товариств, 100 відсотків акцій у статутному капіталі яких перебувають у державній власності
||
№ Документа: 1032
Дата прийняття: 22.09.2023
Дата набрання чинності: 28.09.2023
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає