Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Законодавство

Відеофіксатори порушень ПДР повідомлятимуть поліцію в реальному часі

Опубліковано

on

На сайті Мінекономрозвитку оприлюднено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 374 і від 13 січня 2016 р. № 94».

Пропонується внести зміни до пункту 21 додатка 1 до Технічного регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 січня 2016 р. № 94, яким врегульовано вимоги до приладів вимірювання швидкості авто та засобів фіксації ПДР, що уможливлять використання приладів новітніх зразків з розширеними параметрами:

«Прилади контролю за дотриманням правил дорожнього руху з функціями фото-, відеофіксації:

  • вимірювачі швидкості руху транспортних засобів дистанційні;
  • вимірювачі просторово-часових параметрів місцеположення транспортних засобів дистанційні».

Аналогічну зміну внесено до п. 20 у графі “Найменування категорії законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці” додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 374.

Обговорити проект постанови можна на сайті Мінекономрозвитку

Законодавство

Хто за кермом службового авто МВС вказувати не обов’язково

Опубліковано

on

От

Вступив у дію наказ Міністерства внутрішніх справ України «Про внесення змін до Порядку використання легкових автомобілів для поїздок, пов’язаних із службовою діяльністю посадових осіб МВС» від 22 серпня 2018 р. № 693. Змінюваний Порядок затверджений наказом МВС від 6 грудня 2017 р. № 997.

Зміни стосуються додатків 1 та 3 до Порядку використання авто. Так у додатку 1, яким визначаються щомісячні ліміти пробігу службових авто, відтепер не потрібно вказувати П.І.Б. посадових осіб МВС, яким надається транспортний засіб для службових поїздок.

Додаток 3 виклали у новій редакції, але без значних змін – у листі щодо зберігання службового авто відтепер не зазначаються відповідальні особи за контроль та зберігання автомобіля та його водій.

Читати далі

Законодавство

Слідчі самі призначатимуть експертизи в кримінальних справах

Опубліковано

on

Парламент хоче повернути слідчим право призначати експертизи без суду.

Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій незалежності судового експерта та належного забезпечення здійснення судово-експертної діяльності» (No 8336). За дане рішення проголосували 246 народних депутатів України.

Причину цих змін пояснив на засіданні ВР народний депутат від «Народного фронту» Антон Геращенко, який зазначив, що після прийняття парламентом правок до процесуальних кодексів зараз «кожна експертиза проводиться через постанову слідчого, погоджену з прокурором і затверджену ще й судом». За його словами, це призводить до того, що через цю ускладнену процедуру люди не можуть навіть похоронити рідних. Геращенко додав, що такі ж проблеми виникають і з похованням людей, які загинули на фронті.

Законопроектом передбачається, що експертиза проводиться за зверненням сторони кримінального провадження або за дорученням слідчого судді чи суду, якщо для з’ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Проектом закону пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України, перебачивши кримінальну відповідальність за втручання в діяльність судового експерта з метою перешкодити здійсненню ним судово-експертної діяльності, а також відповідальність за умисне знищення або пошкодження майна, що належить судовому експерту.

Також вносяться зміни до Кримінального процесуального кодексу України, якими передбачено можливість здійснювати допит експерта лише на стадії судового розгляду, а також запровадивши можливість для слідчого, прокурора отримувати письмові роз’яснення висновку експерта.

Іншими змінами до КПК сторонам кримінального провадження надається право самостійно залучати експертів (в тому числі на договірних умовах), за винятком обов’язку сторони обвинувачення звертатися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді у разі необхідності проведення почеркознавчої експертизи, лінгвістичної експертизи мовлення, експертизи відео-, звукозапису, економічної експертизи, товарознавчої експертизи (якщо вартість об’єкта товарознавчої експертизи в 200 і більше разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб), психіатричної експертизи. Заразом проектом закону вносяться зміни до Закону «Про судову експертизу», якими передбачено запровадження Єдиного державного реєстру судових експертиз та експертних досліджень.

Підготував Артем Федоренко,

спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Законодавство

Особливе місцеве самоврядування Донбасу продовжено на 1 рік

Опубліковано

on

От

Набрав чинності Закон України «Про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» від 4 жовтня 2018 р. № 2588-VII.

Згідно зі змінами, особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей запроваджується з дня набрання ним чинності з урахуванням положень Закону України «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей» на строк до 31 грудня 2019 р. включно.

Раніше такий строк становив 1 рік з дня набрання чинності Законом щодо створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуацій, тобто лише до 10 жовтня 2018 р.

Читати далі

В тренді