Connect with us

Законодавство

Відновлено фінансове звітування політичних партій

Опубліковано

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного фінансування та контролю за діяльністю політичних партій» (законопроект № 9419-1).

Зокрема новою редакцією п. 5 розд. VI Закону України «Про політичні партії в Україні» передбачено, що за період до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного фінансування та контролю за діяльністю політичних партій» політичні партії не несуть відповідальності за неподання чи несвоєчасне подання до Національного агентства з питань запобігання корупції звітів про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру політичних партій, передбачених ст. 17 цього Закону, якщо неподання чи несвоєчасне подання таких звітів пов’язано із здійсненням заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, або із введенням в Україні воєнного стану.

Також новими п. 6-8 розд. VI Закону України «Про політичні партії в Україні» встановлено, що звіти про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру політичних партій, передбачені ст. 17 цього Закону, не подані політичними партіями за попередні звітні періоди у зв’язку із здійсненням заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, а також у зв’язку із введенням в Україні воєнного стану подаються до Національного агентства з питань запобігання корупції:

– протягом 120 днів з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного фінансування та контролю за діяльністю політичних партій» – якщо політична партія не має права на державне фінансування своєї статутної діяльності;

– протягом 90 днів з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного фінансування та контролю за діяльністю політичних партій» – якщо політична партія має право на державне фінансування своєї статутної діяльності.

Політичні партії подають такі звіти до Національного агентства з питань запобігання корупції за квартал або за рік. Політичні партії можуть подати до Національного агентства з питань запобігання корупції звіт за IV квартал 2023 року протягом 90 днів з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного фінансування та контролю за діяльністю політичних партій» окремо або звіт за 2023 рік.

У разі подання політичною партією звіту за рік його перевірка здійснюється за правилами, встановленими для перевірки звіту за квартал.

Читайте також: Держреєстрація прав під час війни: Закон № 2255-IX та постанова № 209

Звіти політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, подані до Національного агентства з питань запобігання корупції відповідно до п. 6 цього розділу (у тому числі подані з порушенням строку), перевіряються Національним агентством з питань запобігання корупції у строк, що не перевищує 90 днів з дня надходження.

Звіти політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, подані до Національного агентства з питань запобігання корупції до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного фінансування та контролю за діяльністю політичних партій», перевіряються Національним агентством з питань запобігання корупції у строк, що не перевищує 90 днів з дня набрання чинності зазначеним законом.

Протягом строку дії воєнного стану до дня його припинення або скасування, політична партія звільняється від встановленої законом відповідальності за подання до Національного агентства з питань запобігання корупції неповної та/або недостовірної інформації у звіті політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру (у тому числі її місцевих організацій, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи), якщо таку інформацію неможливо отримати в повному обсязі у зв’язку із:

1) втратою (знищенням чи псуванням) первинних документів, комп’ютерного та іншого обладнання внаслідок воєнних дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України;

2) знаходженням первинних документів, комп’ютерного та іншого обладнання на територіях територіальних громад, що належать до територій, на яких ведуться активні бойові дії, або тимчасово окупованих територій відповідно до переліку, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику з питань тимчасово окупованої російською федерацією території України;

3) іншими обставинами непереборної сили (форс-мажорними обставинами). Обставини, що свідчать про неможливість отримання політичною партією інформації в повному обсязі, мають бути документально підтверджені. Перелік документів, які підтверджують існування таких обставин та свідчать про неможливість отримання політичною партією інформації в повному обсязі, визначається Кабінетом Міністрів України. Такі документи мають бути подані політичною партією до Національного агентства з питань запобіганні корупції протягом трьох робочих днів з дня подання звіту про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру (у тому числі її місцевими організаціями, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи).

Крім того, визначено особливості провадження у справах щодо державного фінансування статутної діяльності політичних партій, а також внесено зміни до Закону України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни».

Національному агентству з питань запобігання корупції впродовж 5 днів з дня набрання чинності цим Законом доручено відкрити всі необхідні реєстри, необхідні для здійснення звітування політичних партій.

Нагадаємо, Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.