Connect with us

Законодавство

Відповідальність за ухилення від батьківських обов’язків тепер стосується й малолітніх дітей

Опубліковано

Верховна Рада прийняла Закон щодо встановлення відповідальності за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання малолітніх дітей (законопроект № 9390).

Як зазначалось у пояснювальній записці до проекту, Кодекс України про адміністративні правопорушення не містить визначення «неповнолітня дитина», а тому суди керуються ст. 6 Сімейного кодексу України, в якій зазначено, що неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років. До чотирнадцяти років дитина є малолітньою.

Читайте також: Довічне позбавлення волі жінкам – лише за сукупністю вироків

Таким чином, згідно з тлумаченням ч. 1 ст. 184 Кодексу України та ст. 6 Сімейного кодексу України суди констатують відсутність складу адміністративного правопорушення та закривають провадження у справах, які стосуються ухилення батьками чи особами, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання малолітніх дітей.

З огляду на це, змінами до абз. 1 ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення слова «навчання та виховання неповнолітніх дітей» замінено на «навчання та виховання малолітніх та (або) неповнолітніх дітей».

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.