Connect with us

Законодавство

Угода про вибір суду не може змінювати виключну підсудність справи з іноземним елементом судам України

Опубліковано

Верховна Рада прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з ратифікацією Конвенції про угоди про вибір суду» № 5120.

Новою ст. 4-1 «Вибір суду» Закону України «Про міжнародне приватне право» передбачається, що учасники приватноправових відносин з іноземним елементом можуть укласти угоду про вибір суду, якою визначити підсудність судам певної держави або одному чи декільком конкретним судам певної держави справ у спорах, що виникли або можуть виникнути між ними у зв’язку з такими правовими відносинами.

Читайте також: Спір про визнання за іноземним товариством права власності на майно в Україні не може розглядатися міжнародним комерційним арбітражем за згодою сторін

Угода про вибір суду укладається у письмовій формі незалежно від місця її укладення. Угода про вибір суду, якою обрано суд України, укладається у письмовій формі відповідно до закону України. Вона не може передбачати зміну виключної підсудності справи з іноземним елементом судам України.

Недійсність правочину, складовою частиною якого є угода про вибір суду, не тягне за собою недійсності угоди про вибір суду.

Читайте також: «Іноземний елемент» у судовому процесі

Також вносяться зміни до ст.ст. 75, 76 вказаного вище Закону та ст. 497 ЦПК, ст. 366 ГПК.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.