Connect with us

Законодавство

Вибір незалежного аудитора АТ – виключно за рішенням загальних зборів

Опубліковано

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» № 132-IX від 20 вересня 2019 р.

Цей Закон є комплексним документом, який передбачає усунення юридичних прогалин та впровадження в правову систему України інноваційних правових інструменті з метою поліпшення інвестиційного клімату. Основні положення закону вносять зміни до низки законодавчих актів, які містять застаріле та неефективне регулювання.

У сфері захисту прав акціонерів:

  • питання про вибір незалежного аудитора публічного акціонерного товариства віднесено до виключної компетенції загальних зборів акціонерів (ст. 33 Закону України «Про акціонерні товариства»).

У сфері правосуддя:

  • господарським судам надано можливість витребовувати групи однотипних доказів (без зазначення індивідуальних ознак кожного документа, що витребовується) (ст. 81 ГПК України),
  • впроваджено стандарт доказування «більшої вірогідності» в господарських справах, відповідно до якого наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування (ст. 79 ГПК України).

У сфері забезпечення виконання договірних зобов’язань:

  • зобов’язання може бути забезпечене шляхом передання кредиторові у довірчу власність майна – об’єкта забезпечення. Кредитор виступає власником майна (на відміну від застави) та може реалізувати об’єкт забезпечення від свого імені у випадку невиконання боржником своїх зобов’язань (ст. 597-1 ЦК),
  • об’єкт забезпечення не входить до ліквідаційної маси боржника або кредитора, а тому порушення провадження у справі про банкрутство не зможе завадити зверненню стягнення на майно (на відміну від застави, де процедура банкрутства може заблокувати звернення стягнення на майно) (ст. 597-7 ЦК).

У сфері будівництва:

  • скасовується обов’язок сплати пайового внеску у розвиток інфраструктури населеного пункту (ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»).

У сфері договорів застави земельних ділянок:

  • скасовується обов’язковість проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок приватної власності, які передаються у заставу (ст. 13 Закону України «Про оцінку земель»).

У сфері діяльності товариств з обмеженою відповідальністю:

  • визначаються особливості створення та діяльності товариств з обмеженою відповідальністю, що діють на підставі модельного статуту.
Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні
||
№ Документа: 132-IX
Дата прийняття: 20.09.2019
Дата набрання чинності: 17.10.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні
||
№ Документа: 132-IX
Дата прийняття: 20.09.2019
Дата набрання чинності: 17.10.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає