Connect with us

Законодавство

Видобування уранових руд – тільки з ліцензією

Опубліковано

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії» від 18 вересня 2019 р. 107-IX.

Законом внесено зміни до низки законодавчих актів щодо врегулювання питання ядерної та радіаційної безпеки та питання радіаційного захисту при медичному опроміненні.

Зокрема, запроваджено ліцензування видобування уранових руд з урахуванням особливостей технологічного циклу виробництва уранового концентрату.

Також конкретизовано термін опромінення професійне, як опромінення персоналу, стажерів та здобувачів освіти, інших працівників, залучених до роботи на об’єктах, на яких провадиться практична діяльність, під час роботи цих працівників з джерелами іонізуючого випромінювання та основні дозові межі опромінення персоналу, зокрема:

  • для стажерів та здобувачів освіти віком від 18 років, які працюють з джерелами іонізуючого випромінювання, ефективна доза професійного опромінення не повинна перевищувати 20 мілізівертів на рік;
  • для стажерів та здобувачів освіти віком від 16 до 18 років, які працюють з джерелами іонізуючого випромінювання, ефективна доза професійного опромінення не повинна перевищувати 2 мілізіверти на рік, за умови що річна ефективна доза опромінення для даної категорії не повинна перевищувати 6 мілізівертів на рік;
  • для вагітних жінок, які працюють з джерелами іонізуючого випромінювання, ефективна доза опромінення не повинна перевищувати 1 мілізіверт на рік;
  • жінки, які мають дитину грудного або раннього віку і годують дитину грудним молоком, не можуть бути залучені до робіт з джерелами іонізуючого випромінювання і мають бути переведені на інші види робіт на весь період грудного вигодовування.

Встановлюється обов’язок роботодавця поінформувати працівників, які працюють з джерелами іонізуючого випромінювання про ризики для здоров’я, з якими пов’язана їхня робота, про загальні процедури радіаційного захисту та запобіжні заходи, яких необхідно вжити під час перебування на робочому місці, а також про алгоритм вжиття невідкладних заходів у випадку радіаційної аварії.

Крім цього, заборонено ввезення на територію України, виробництво та прийняття в експлуатацію рентгенівських апаратів, призначених для проведення рентгеноскопії, без підсилювача рентгенівського зображення, нових рентгенівських апаратів без пристрою для здійснення автоматизованого контролю експозиції та дози (потужності дози) тощо.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії
||
№ Документа: 107-IX
Дата прийняття: 18.09.2019
Дата набрання чинності: 24.11.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії
||
№ Документа: 107-IX
Дата прийняття: 18.09.2019
Дата набрання чинності: 24.11.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає