Connect with us

Законодавство

Використання компенсації на відновлення житла внаслідок підриву Каховської ГЕС підлягає проміжній верифікації

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку використання коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії, що спрямовуються на відновлення об’єктів нерухомого майна житлового призначення, пошкоджених/знищених внаслідок підриву греблі Каховської гідроелектростанції в результаті збройної агресії Російської Федерації, та надання компенсації за такі об’єкти» від 1 березня 2024 р. № 226.

Новим п. 4-1 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 червня 2023 р. № 609, передбачено, що з метою встановлення факту цільового використання компенсації, наданої відповідно до цього Порядку, комісія, утворена відповідно до Порядку надання компенсації для відновлення пошкоджених об’єктів, та комісія, утворена відповідно до Порядку надання компенсації за знищені об’єкти, проводять верифікацію.

Придбання будівельної продукції та/або оплата будівельних робіт та послуг, пов’язаних із створенням об’єкта будівництва, за рахунок компенсації для фінансування будівництва об’єкта нерухомого майна житлового призначення, виплаченої першим платежем, здійснюється не пізніше 12 місяців з дати зарахування компенсації на спеціальний рахунок отримувача компенсації.

Отримувач компенсації зобов’язаний після придбання будівельної продукції та/або оплати будівельних робіт та послуг, пов’язаних із створенням об’єкта будівництва, за рахунок першого платежу компенсації (на суму не менше 90 відсотків першого платежу), виплаченої на спеціальний рахунок першим платежем, подати комісії в паперовій формі повідомлення про можливість проведення проміжної верифікації цільового використання коштів компенсації.

Читайте також: 6 категорій переселенців отримають пріоритетне право на компенсацію за знищене нерухоме майно

З метою підтвердження факту цільового використання компенсації для фінансування будівництва об’єкта нерухомого майна житлового призначення комісією протягом 10 робочих днів з дати отримання повідомлення про можливість проведення проміжної верифікації цільового використання коштів компенсації здійснюється проміжна верифікація їх використання.

Верифікація проводиться з обов’язковим оглядом комісією об’єкта будівництва нерухомого майна житлового призначення. Під час верифікації перевіряється відповідність фактично проведених робіт та/або придбаної будівельної продукції за кожним видом ремонтних робіт, визначених у чек-листі.

Верифікація проводиться за повідомленням отримувача компенсації про завершення будівництва об’єкта нерухомого майна житлового призначення (кінцева верифікація) та не пізніше 12 місяців після зарахування першого платежу компенсації на спеціальний рахунок отримувача (проміжна верифікація).

Результати проміжної верифікації, висновки про проведення проміжного етапу будівництва оформляються актом проміжної верифікації у довільній формі, складеному на підставі чек-листа, який вноситься до Реєстру пошкодженого та знищеного майна разом з результатами фотофіксації. До акта проміжної верифікації додаються:

– фото місця здійснення будівництва та/або придбаної будівельної продукції;

– копії чеків на придбання продукції або за наявності виписка банку із спеціального рахунка;

– копії актів виконаних робіт/наданих послуг, пов’язаних із створенням об’єкта будівництва.

Читайте також: Грошову допомогу від ЮНІСЕФ отримають малозабезпечені сім’ї Донеччини

Отримувач компенсації зобов’язаний не пізніше 30 робочих днів з дня завершення будівництва об’єкта нерухомого майна житлового призначення за рахунок коштів компенсації подати комісії повідомлення про завершення будівництва у паперовій формі.

Кінцева верифікація полягає у встановленні факту будівництва об’єкта нерухомого майна житлового призначення з використанням коштів компенсації та проводиться комісією протягом 30 робочих днів після отримання повідомлення про завершення будівництва для здійснення кінцевої верифікації.

Результати верифікації та висновок про цільове використання компенсації фіксуються в акті верифікації, що складається комісією у довільні формі на підставі чек-листа.

Результати кінцевої верифікації та висновок про цільове використання компенсації фіксуються в акті верифікації, складеному в довільній формі, який вноситься до Реєстру пошкодженого та знищеного майна разом з результатами фотофіксації.

У разі коли встановити факт будівництва за рахунок компенсації об’єкта нерухомого майна житлового призначення неможливо у зв’язку з незалежними від отримувача компенсації належно/документально підтвердженими обставинами (у разі повторного руйнування внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, пожежі, повені тощо), в акті верифікації робиться відповідна позначка.

Читайте також збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до Порядку використання коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії, що спрямовуються на відновлення об`єктів нерухомого майна житлового призначення, пошкоджених/знищених внаслідок підриву греблі Каховської гідроелектростанції в результаті збройної агресії Російської Федерації, та надання компенсації за такі об`єкти
||
№ Документа: 226
Дата прийняття: 01.03.2024
Дата набрання чинності: 05.03.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до Порядку використання коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії, що спрямовуються на відновлення об`єктів нерухомого майна житлового призначення, пошкоджених/знищених внаслідок підриву греблі Каховської гідроелектростанції в результаті збройної агресії Російської Федерації, та надання компенсації за такі об`єкти
||
№ Документа: 226
Дата прийняття: 01.03.2024
Дата набрання чинності: 05.03.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає