Connect with us

Законодавство

Викупна сума за договором страхування життя не може бути меншою, ніж 20% страхового платежу

Опубліковано

В Міністерстві юстиції України зареєстровано розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг від 14 листопада 2017 р. № 4258 про затвердження Вимог до методики розрахунку викупної суми за договором страхування життя.

Згідно з Вимогами,  у разі дострокового припинення дії договору страхування життя, страховик виплачує страхувальнику викупну суму, яка є майновим правом страхувальника за договором страхування життя.

Викупна сума розраховується математично на день припинення договору страхування життя залежно від періоду, протягом якого діяв договір страхування життя, згідно з методикою, яка є невід’ємною частиною правил страхування життя.

Якщо договір страхування життя не містить розміру викупної суми на кожен рік його дії, викупна сума, що підлягає виплаті за таким договором страхування життя, не може бути меншою, ніж базовий розмір викупної суми.

Для договорів страхування життя з ризиком дожиття застрахованої особи до події, визначеної у договорі страхування життя, або досягнення застрахованою особою визначеного у договорі страхування життя віку, базовим розміром викупної суми є розмір резерву нетто-премій, обчислений ретроспективно та збільшений на розмір резерву бонусів за таким договором.

При цьому розмір витрат на укладання договору страхування життя, врахований при розрахунку розміру резерву нетто-премій, не може перевищувати 5 відсотків страхових платежів за таким договором, що рівномірно розподіляються на перші п’ять років дії такого договору.

Для договорів страхування життя, що не є накопичувальними договорами страхування життя, базовим розміром викупної суми є розмір математичного резерву, зменшений на розмір витрат на ведення справи в обсязі, що визначається в такому порядку:

  • не більше 20 відсотків страхового платежу за договором – для договорів, строк дії яких не перевищує один рік;
  • не більше 30 відсотків страхового платежу за перший рік дії такого договору – для договорів, строк дії яких більше одного року.
Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.