Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Законодавство

Вирішено долю бюджетних коштів, не використаних на медицину

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 9 Порядку та умов надання медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» від 13 червня 2018 р. № 510.

Вказаний п. 9 Порядку регламентує можливість органів місцевого самоврядування перерозподіляти залишки бюджетних коштів на рахунках для подальшого використання на потреби медицини в адміністративно-територіальної одиниці у наступному бюджетному періоді.

Відповідно до нового абз. 3 п. 9 Порядку, раніше отримані за медичною субвенцією цільові кошти на виконання заходів за програмою медичних гарантій для первинної медичної допомоги, та не використані гроші станом на 1 липня та 1 жовтня 2018 р., повертаються до відповідного місцевого бюджету та можуть використовуватися для надання вторинної медичної допомоги населенню з урахуванням цільового призначення субвенції.

Читати далі
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Законодавство

10 років позбавлення прав за кермування напідпитку

Опубліковано

on

От

Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання смертності на дорогах» від 4 вересня 2017 р. № 7064.

Законопроектом передбачено внесення до Кримінального кодексу України нової статті 286-1, якою передбачено відповідальність особи, яка вчинила ДТП знаходячись у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння, або під впливом одурманюючих засобів, у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 10 років з позбавленням права керування транспортним засобом на 10 років.

Окрім того, особа, яка позбавлена права керувати транспортним засобом чи не маючи його, все ж таки вчинила подібні дії, буде покарана позбавленням волі на строк 5 років з позбавленням права керувати транспортними засобами пожиттєво.

Проект спрямований на вирішення кричущої проблеми наростання кількості автомобільних аварій, скоюваних нетверезими водіями. Україна майже втричі переважає деякі країни Європи по кількості ДТП, 37 % з яких скоюють водії у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

Читати далі

Законодавство

Рада ввела кримінальну відповідальність за контрабанду лісу

Опубліковано

on

Верховна Рада обмежила річний обсяг заготівлі необроблених лісоматеріалів (код УКТЗЕД 4403) 25 млн кубометрів на період дії мораторію на експорт необроблених лісоматеріалів, а також ввела кримінальну відповідальність за контрабанду лісу.

За прийняття законопроекту No 5495 в цілому проголосували 234 депутати за мінімально необхідних 226.

Під час розгляду даного законопроекту в другому читанні депутати збільшили обсяг річної заготівлі з 20 до 25 мільйонів кубометрів, схваливши поправку депутата Віктора Галасюка (фракція Радикальної партії Олега Ляшка). Моніторинг внутрішнього споживання деревини і контроль за дотриманням встановленого річного обсягу ВРУ поклала на Державне агентство лісових ресурсів.

Крім того, Рада посилила відповідальність за контрабанду лісоматеріалів. Депутати передбачили, що переміщення через кордон необроблених лісоматеріалів поза митним контролем або приховування від митного контролю тягне за собою покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 5 років. Контрабанда, яка здійснюється повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища і повноважень тягне покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 10 років з конфіскацією майна; якщо це протиправне діяння здійснюється організованою групою осіб або в особливо великому розмірі, то покарання буде становити 10–12 років тюремного ув’язнення з конфіскацією майна.

Документ передбачає внесення відповідних змін до Кримінального кодексу. Також пропонується посилити відповідальність за незаконне вирубування лісу. Так, незаконне вирубування, яке спричинило значну шкоду (таким пропонується вважати розмір шкоди, що перевищує понад 2 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів), транспортування, зберігання і збут незаконно видобутої деревини тягне за собою штраф у розмірі 1–1,5 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів або арешт до 6 місяців, або обмеження волі до 3 років, або позбавлення волі на той самий термін.

Такі ж дії на території заповідників або природно-заповідного фонду караються штрафом у розмірі 1,5–2 тисячі неоподатковуваних податком мінімумів або позбавленням волі від 3 до 5 років, такі ж дії, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, тягнуть за собою позбавлення волі на 5–7 років з конфіскацією майна. Тяжкими пропонується вважати наслідки, які в понад 5 тисяч разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів. Згідно з документом, закон набуває чинності з 1 січня 2019 року.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Законодавство

Депутати не підтримують криміналізацію контрабанди

Опубліковано

on

Верховна Рада не змогла внести в порядок денний сесії проект закону про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів щодо криміналізації контрабанди товарів.

За розгляд відповідного законопроекту No 8543, зареєстрованого урядом 3 липня, проголосували лише 135 народних обранців.

Перед цим за включення в порядок денний постанови про збереження історико-культурної спадщини на Поштовій площі у Києві (законопроект No 8541) з четвертого разу таки знайшлося 239 голосів. За словами глави парламенту Андрія Парубія, саме домовленість внести в порядок денний паралельно криміналізацію контрабанди дала голоси щодо питання Поштової площі.

Нагадаємо, Кабмін пропонує (як ініціатор даного законопроекту) за контрабанду в значних розмірах давати від 3 до 7 років, у великих розмірах — від 5 до 12 років, в особливо великих розмірах — від 8 до 15 років позбавлення волі.

Розслідуватимуть факти контрабанди Національна поліція або податкові органи. Наразі кримінальна відповідальність передбачена за переміщення через митний кордон України поза митним контролем лише культурних цінностей, отруйних, вибухових речовин, радіоактивних матеріалів, зброї, боєприпасів і спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді

Про внесення зміни до пункту 9 Порядку та умов надання медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам
||
№ Документа: 510
Дата прийняття: 13.06.2018
Дата набрання чинності: 03.07.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає