Connect with us

Законодавство

Високоякісна медицина прийде на село по Інтернету

Підписано Меморандум між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерством охорони здоров’я, Світовим банком та Міністерством закордонних справ Канади щодо підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості України та субвенції з державного бюджету на здійснення таких заходів. Меморандум передбачає співпрацю із впровадження системи телемедицини в сільській місцевості України.

Законом України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» від 14 листопада 2017 р. № 2206-VIII у прикінцевих положеннях внесено зміни до «Основ законодавства України про охорону здоров’я» від 19 листопада 1992 р. № 2801-XII.

Згідно зі змінами (ст. 3 Закону),  телемедицина це комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються під час надання медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв’язку для обміну інформацією в електронній формі.

Відповідно до ст. 356 Закону № 2801-XII, медична допомога із застосуванням телемедицини передбачає можливість надання пацієнту медичних послуг з консультування, діагностики, лікування із використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну інформацією в електронній формі, у тому числі шляхом передачі електронних повідомлень, проведення відеоконференцій.

З метою підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості надавачі медичних послуг (лікарі, які надають первинну медичну допомогу на селі) застосовуватимуть телемедицину для лікарів-консультантів із закладів охорони здоров’я, що забезпечують надання вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої), екстреної, паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації (абз. 2 ч. 1 ст. 7 Закону 2206-VIII).

Отже впровадження телемедицини уможливить якісну медичну допомогу, коли місцевий лікар робитиме первинний огляд пацієнта та у разі потреби за допомогою Інтернету консультуватиметься із більш кваліфікованим лікарем в іншому населеному пункті України.

На впровадження телемедицини буде виділено 4 млрд. грн. з Державного бюджету.

Читати далі
Клікніть для коментування

You must be logged in to post a comment Login

Залишати коментар

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.