Законодавство
Визначено порядок укладення контрактів про проходження державної служби

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку укладення контрактів про проходження державної служби» від 17 червня 2020 р. № 494.
Порядок визначає зміст, процедуру укладення, зміни та розірвання контракту про проходження державної служби як строкового трудового договору, укладеного між державним органом та особою, яка призначається (переводиться) на посаду державної служби категорії «Б» або «В» (особа).
Під час укладання контракту не допускається звуження обсягу прав особи, визначених законодавством з питань державної служби та законодавством про працю в частині, не врегульованій Законом України «Про державну службу».
Контракт може бути укладено з особою, яка призначається (переводиться) на посаду державної служби та основні посадові обов’язки за посадою якої передбачають виконання конкретного завдання (завдань), яке є заздалегідь визначеним, досяжним, з встановленими датами початку і завершення виконання (не виконується постійно).
Робота на посаді державної служби, яка передбачає укладення контракту, не може бути типовою та повторюваною.
Учасниками процедури укладення контракту є:
- суб’єкт призначення або керівник державної служби;
- переможець конкурсу на зайняття посади державної служби або державний службовець, що переводиться на відповідну посаду державної служби;
- служба управління персоналом.
Сторонами контракту є державний орган в особі суб’єкта призначення або керівника державної служби та особа, яка призначається (переводиться) на посаду державної служби.
Суб’єкт призначення або керівник державної служби приймає рішення про віднесення посади державної служби до посад, призначення на які здійснюється з укладенням контракту, до прийняття наказу (розпорядження) про оголошення конкурсу на зайняття такої посади або до заміщення такої посади шляхом переведення.
Служба управління персоналом за дорученням суб’єкта призначення або керівника державної служби складає проект контракту за відповідною посадою державної служби згідно з цим Порядком до прийняття рішення про оголошення конкурсу або переведення державного службовця на таку посаду.
Контракт укладається за формою Типового контракту про проходження державної служби згідно з додатком до цього Порядку.
Законодавство
Розпочато запровадження е-лікарняних

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» від 31 березня 2021 р. № 323, якою розпочато процес впровадження е-листків непрацездатності.
«Запуск е-лікарняних допоможе мінімізувати корупційні ризики видачі необґрунтованих лікарняних, а також значно пришвидшить отримання страхових виплат громадянами та зменшить навантаження на лікарів», – прокоментував Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.
За його словами, постановою оновлюється алгоритм видачі листків непрацездатності задля електронізації послуги «е-лікарняний», що дозволить забезпечити запровадження цільової моделі формування та видачі електронних листків непрацездатності на підставі медичних висновків про тимчасову непрацездатність.
Водночас визнано такими, що втратили чинність, розпорядження Кабінету Міністрів України:
Постанова застосовується з 1 травня 2021 р.
Законодавство
У «червоних» зонах дозволено торгівлю садивним матеріалом та діяльність із прання та хімчистки

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236» від 7 квітня 2021 р. № 310.
Зокрема змінами до п. 3-4 постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» визначено, що рішення щодо скасування «червоного» рівня епідемічної небезпеки приймається Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у разі досягнення регіоном показників, які характеризують відсутність ознак, передбачених пунктом 3-3 цієї постанови (раніше таке рішення приймалось у разі досягнення регіоном таких показників протягом не менше ніж п’яти днів підряд).
Доповненням до пп. 4 п. 3-5 на території регіонів, на яких установлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки дозволено:
– приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які торгують товарами на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням і садивним матеріалом, засобами захисту рослин, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті зазначених суб’єктів господарювання;
– провадження діяльності з надання послуг з прання та хімічного чищення текстильних і хутряних виробів.
Законодавство
Щорічна разова грошова допомога до 5 травня ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання виплати разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» від 8 квітня 2021 р. № 325, якою затверджено Порядок використання коштів та встановлено розміри відповідної щорічної разової грошової допомоги.
Разова грошова допомога до 5 травня у 2021 р. виплачується в таких розмірах:
1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
- I групи – 4421 гривня;
- II групи – 3906 гривень;
- III групи – 3391 гривня;
2) учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їх батьків, – 1491 гривня;
3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 4421 гривня;
4) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 966 гривень;
5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, яких було насильно вивезено на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 612 гривень.
Отримувачі грошової допомоги, зокрема ті, що набули відповідного статусу згідно із ст.ст. 6, 7, 9, 10 і 11 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до 5 травня поточного року включно, яким не виплачено грошову допомогу станом на 5 травня, мають право звернутися по неї до місцевого органу соціального захисту населення за місцем реєстрації та отримати її до 30 вересня поточного року.
-
Законодавство5 днів тому
COVID-19. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, вебінари
-
В Україні3 дні тому
Все про систему якості освіти в школах – на спеціальному сайті
-
В Україні3 дні тому
Вступ до закладів профосвіти – 2021: відповіді на поширені запитання від МОН
-
Законодавство2 дні тому
Діти без профілактичних щеплень зможуть відвідувати дитячі заклади
-
В Україні5 днів тому
Пробне ЗНО-2021 у Києві та Чернігівській області переносять на 24 квітня
-
Законодавство4 дні тому
Правила паркування оновлено. Що змінилося?