Законодавство
Визначено випадки, коли орган Казначейства повертає виконавчий документ
16.03.2018 Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників» від 14 лютого 2018 р. № 154.
Відповідно до цієї постанови, у Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, викладено нові визначення понять «боржники», а також «коди класифікації видатків бюджету».
Крім того, Порядок отримав новий пп. 5-1 п. 5, що доповнив права органів Казаначейства під час виконання виконавчих документів.
Також новою редакцією пункт 9 розширено перелік випадків, коли орган Казначейства повертає виконавчий документ стягувачеві.
Цей же пункт доповнено новими підпунктами 9-1, 9-2 та 9-3. Відтепер пункт 9-1 регулює питання повернення виконавчих документів до суду або іншого органу (посадової особи), який його видав. Варто знати, що до таких випадків належать:
- поновлення судом строку подання апеляційної скарги або прийняття такої апеляційної скарги до розгляду (крім виконавчих документів, що підлягають негайному виконанню);
- скасування або визнання не чинним рішення, на підставі якого виданий виконавчий документ, або визнання в установленому порядку виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню;
- припинення боржника шляхом ліквідації без правонаступництва, крім випадків, коли боржником є особа, визначена частиною першою статті 2 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», а стягувач не відноситься до осіб, визначених у частині другій цієї статті;
- повернення виконавчого документа без виконання на вимогу суду або іншого органу (посадової особи), який видав виконавчий документ;
- якщо рішення фактично виконано під час виконання рішення Європейського суду з прав людини.
Підпункт 9-2 регулює питання повернення виконавчих документів до органу державної виконавчої служби, а підпункт 9-3 встановлює, що у разі повернення виконавчого документа орган Казначейства робить відмітку на такому документі про його повернення.
Пункт 11 доповнено новим абзацом про те, що на час відкладення безспірного списання коштів перебіг строку виконання рішення про стягнення коштів зупиняється.
У пункті 26 з’явився абзац:
«Орган Казначейства здійснює безспірне списання коштів, що обліковуються на рахунку бюджетної установи, яка здійснює централізоване обслуговування боржника, у межах відповідних бюджетних асигнувань з урахуванням положень пункту 25 цього Порядку».
You must be logged in to post a comment Login