Connect with us

Законодавство

Визнання заборгованості юридичних осіб безнадійною: роз’яснює Мінфін

Опубліковано

Міністерство фінансів видало Узагальнюючу податкову консультацію (УПК), якою надано роз’яснення щодо розміру сукупних вимог кредитора до юридичної або фізичної особи-боржника, що може враховуватись для віднесення такої заборгованості до безнадійної відповідно до пп. «ґ» пп. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 розд. І Податкового кодексу України.

Читайте також: Правила оподаткування КІК

Зокрема роз’яснюється, що з урахуванням норм Кодексу України з процедур банкрутства вищезазначена норма ПКУ застосовується для визнання безнадійною заборгованості фізичних осіб та фізичних осіб – підприємців за умови, що така заборгованість прострочена понад 180 днів, а розмір суми боргу становить менше 30 розмірів мінімальної зарплати, та за умови, що безспірність вимог кредитора за такою заборгованістю підтверджено документально (договором та первинним документом, який визнає заборгованість, зокрема визнаною претензією, актом звірки з боржником, листом боржника).

Читайте також: Мінфін роз’яснив деякі правила трансфертного ціноутворення

При цьому ця норма ПКУ після введення в дію КзПБ не підлягає застосуванню для заборгованості юридичних осіб. Для визнання заборгованості юридичних осіб безнадійною потрібно досліджувати інші підстави, визначені в пп. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 розд. І ПКУ.

З повним текстом Узагальнюючої податкової консультації можна ознайомитись за посиланням.

 

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.