Connect with us

Законодавство

Як атестуватимуть аудиторів та інженерів з безпеки автошляхів?

Дата публікації:

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку підтвердження кваліфікації осіб, які проводять аудит та перевірку безпеки автомобільних доріг» від 23 грудня 2020 р. № 1316.

Відповідно до затвердженого Порядку сертифікація здійснюється первинна (для осіб, які проходять процедуру сертифікації вперше) та повторна (для осіб, які мають сертифікат за результатами здійснення первинної сертифікації, строк дії якого закінчується/закінчився).

Орган сертифікації затверджує схему сертифікації за професіями «аудитор безпеки автомобільних доріг» та «інженер з перевірки безпеки автомобільних доріг», яка повинна забезпечити процедуру сертифікації.

Сертифікація здійснюється за такими етапами:

1) подання особою документів, визначених п. 7 цього Порядку;

2) розгляд документів та прийняття рішення про здійснення або відмову у здійсненні сертифікації;

3) проведення оцінки компетентності особи шляхом проведення іспиту;

4) прийняття рішення про видачу сертифіката або вмотивовану відмову;

5) оформлення та видача сертифіката (у разі прийняття рішення про видачу сертифіката).

За рішенням органу сертифікації опрацювання документів під час сертифікації здійснюється відповідно до Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг».

Особа для проходження сертифікації подає органу сертифікації заяву, в якій зазначає свої прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), контактні дані.

Орган сертифікації розглядає подані документи та не пізніше десяти днів з дня подання заяви приймає рішення про здійснення сертифікації або про відмову в її здійсненні, про що протягом десяти днів з дня прийняття такого рішення письмово повідомляє особі.

Процедура здійснення сертифікації повинна бути завершена у строк не більш як 60 днів – для первинної сертифікації та 30 днів – для повторної з моменту подання особою документів до органу сертифікації.

У разі не складення особою іспиту орган сертифікації приймає рішення про відмову у видачі сертифіката, про що протягом десяти днів з дня прийняття такого рішення письмово повідомляє особу.

Орган сертифікації видає особі сертифікат протягом десяти днів з дня прийняття рішення про його видачу. Строк дії сертифіката, виданого за результатами первинної сертифікації, становить п’ять років.

Для здійснення повторної сертифікації подаються документи, зазначені у п. 7 цього Порядку, а також копії раніше виданого сертифіката (у разі наявності) та документів, що підтверджують стаж роботи не менше ніж 2,5 року протягом строку його дії. Документи для здійснення повторної сертифікації подаються органу сертифікації не пізніше ніж за один місяць до дня закінчення строку дії раніше виданого сертифіката.

Строк дії сертифіката за результатами повторної сертифікації становить п’ять років.

Законодавство

Перелік гірських населених пунктів оновлено

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до переліку населених пунктів, яким надається статус гірських» від 14 квітня 2021 р. № 364, якою вказаний перелік, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 1995 р. № 647, викладено в новій редакції.

Міністерство розвитку громад та територій України інформує, що зміни пов’язані з новим адміністративно-територіальним устроєм України.

Відтепер в Україні налічується 714 гірських населених пунктів, які розташовані на території 86 територіальних громад та входять до складу 16 районів у 4 областях (Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській та Чернівецькій).

Читати далі

Законодавство

Нова конкурсна комісія для відбору кандидатур на посади суддів КСУ за квотою Президента

Опубліковано

on

Набрав чинності Указ Президента України «Про конкурсну комісію для здійснення відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України щодо осіб, яких призначає Президент України» від 20 квітня 2021 р. № 167/2021, яким утворено вказану конкурсну комісію.

Керівникові Офісу Президента України доручено внести у десятиденний строк пропозиції щодо персонального складу конкурсної комісії.

Водночас, визнано таким, що втратив чинність, Указ Президента України від 4 жовтня 2017 р. № 306 «Про конкурсну комісію для здійснення відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України щодо осіб, яких призначає Президент України».

Читати далі

Законодавство

Депутатам рекомендовано знизити ціни на енергію та газ

Опубліковано

on

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг рекомендує Верховній Раді прийняти проект Постанови про вжиття невідкладних заходів з метою зниження ціни на електричну енергію та тарифів на послуги розподілу природного газу.

Члени Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг на своєму засіданні 13 квітня обговорили три проекти Постанов, які Парламент має розглянути на позачерговому засіданні.

За результатами обговорення Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти Проект Постанови Верховної Ради про звернення до Кабінету Міністрів щодо вжиття невідкладних заходів з метою зниження ціни на електричну енергію та тарифів на послуги розподілу природного газу (№4587).

Тут пропонується рекомендувати Кабінету Міністрів невідкладно, протягом трьох календарних днів з дня набрання чинності цією Постановою, затвердити фіксовані ціни (тарифи) на електричну енергію для побутових споживачів, визначені у Додатку 3 до Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 року №483, а саме:

  • встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію для побутових споживачів в залежності від об’єму споживання, а саме для побутових споживачів, що споживають електричну енергію до 100 кВт/год на місяць, встановити пільгову ціну на електричну енергію в розмірі 0,90 грн за 1 кВт/год;
  • встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, у розмірі 70 відсотків діючого тарифу для відповідної групи населення;
  • встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію для будинків обладнаних опалювальними електроустановками та негазифікованих будинків (за обсяг спожитий до 3000 кВт/год по 0,90 грн за 1 кВт/год);
  • встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію для багатодітних, прийомних сімей та будинків сімейного типу (0,90 грн за 1 кВт/год);
  • встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію для гуртожитків, які розраховуються за загальним розрахунковим засобом обліку (0,90грн за 1 кВт/год).

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Порядку підтвердження кваліфікації осіб, які проводять аудит та перевірку безпеки автомобільних доріг
||
№ Документа: 1316
Дата прийняття: 23.12.2020
Дата набрання чинності: 31.12.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Порядку підтвердження кваліфікації осіб, які проводять аудит та перевірку безпеки автомобільних доріг
||
№ Документа: 1316
Дата прийняття: 23.12.2020
Дата набрання чинності: 31.12.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає