Connect with us

Законодавство

Як визнаватимуть результати підвищення кваліфікації держслужбовців?

Набрав чинності наказ Національного агентства України з питань державної служби «Про затвердження Порядку визнання документів та результатів навчання за програмами підвищення кваліфікації, а також участі у заходах з обміну досвідом» від 12 грудня 2019 р. № 227-19.

Для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування встановлено процедуру визнання:

  • документів про підвищення кваліфікації, виданих установами/організаціями/закладами, які провадять освітню діяльність із підвищення кваліфікації без відповідної ліцензії та/або за неакредитованими загальними професійними (сертифікатними) програмами підвищення кваліфікації;
  • результатів навчання за сертифікатними програмами підвищення кваліфікації у закладах освіти за кордоном, за програмами підвищення кваліфікації;
  • результатів участі у заходах з обміну досвідом в Україні та за кордоном.

Процедуру визнання проводить служба управління персоналом центральних, місцевих органів виконавчої влади, інших державних органів, структурний підрозділ з питань кадрового забезпечення органів місцевого самоврядування, у якому працює державний службовець, посадова особа місцевого самоврядування.

Документи про підвищення кваліфікації, видані установами/організаціями/закладами, що провадять освітню діяльність із підвищення кваліфікації відповідно до ліцензії та/або за акредитованими загальними професійними (сертифікатними) програмами, не потребують визнання і підтвердження.

У разі визнання документів та результатів навчання за програмами, а також участі у заходах з обміну досвідом учаснику професійного навчання нараховуються кредити Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи.

Законодавство

Учням перших-других класів оцінки «ставитимуть» вербально?

Міністерство освіти і науки України опублікувало для громадського обговорення проект наказу «Про внесення змін до Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти».

Зміни стосуються критеріїв оцінювання результатів навчання учнів початкових класів Нової української школи, які навчаються за новим Державним стандартом початкової освіти (2018).

Зокрема, встановлюється, що у:

  • першому та другому класах застосовується вербальна характеристика особистих досягнень та результатів навчання учнів;
  • третьому та четвертому класах, першому семестрі п’ятого класу Нової української школи підсумкове оцінювання здійснюється за рівневою шкалою.

Також проект містить окремі положення щодо оцінювання результатів навчання учнів з особливими освітніми потребами.

Ознайомитись з проектом наказу МОН можна за посиланням. Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 24 липня 2020 р. на електронну адресу assessment.nus@gmail.com.

Читати далі

Законодавство

Непридатні до військової служби особи можуть служити у Держприкордонслужбі і СБУ

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо удосконалення окремих питань проходження громадянами України військової служби» від 16 червня 2020 р. № 697-IX.

Змінами до абз. 1 ч. 5 ст. 20, абз. 1 ч. 10 ст. 23 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» Державну прикордонну службу України, Службу безпеки України, виключено з переліку військових формувань, у яких не можуть проходити військову службу військовослужбовці, визнані військово-лікарськими комісіями за станом здоров’я непридатними до військової служби.

Читати далі

Законодавство

Утворено секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання Уповноваженого із захисту державної мови» від 25 червня 2020 р. № 530.

Уряд утворив секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови як юридичну особу публічного права та затвердив граничну чисельність працівників секретаріату – 50 одиниць.

Також встановлено, що функції керівника державної служби щодо керівника секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови, першого заступника та заступників керівника секретаріату здійснює Уповноважений із захисту державної мови.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Порядку визнання документів та результатів навчання за програмами підвищення кваліфікації, а також участі у заходах з обміну досвідом
||
№ Документа: 227-19
Дата прийняття: 12.12.2019
Дата набрання чинності: 09.01.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 26.12.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 1289/34260
Внутрішній номер документа: Немає
Про затвердження Порядку визнання документів та результатів навчання за програмами підвищення кваліфікації, а також участі у заходах з обміну досвідом
||
№ Документа: 227-19
Дата прийняття: 12.12.2019
Дата набрання чинності: 09.01.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 26.12.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 1289/34260
Внутрішній номер документа: Немає