Connect with us

Законодавство

Які засоби реабілітації можна не повертати службам соцзахисту?

Опубліковано

Набрав чинності наказ Міністерства соціальної політики України «Деякі питання забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення» від 10 серпня 2018 р. № 1138.

Наказом затверджено Порядок повернення та списання технічних та інших засобів реабілітації (далі-ТЗР) та Перелік виданих засобів реабілітації, що підлягають поверненню у разі смерті та з інших причин, якщо строк їх експлуатації не закінчився.

Повернення ТЗР членами сім’ї особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю чи інших окремих категорій населення у разі їхньої смерті та з інших причин, мають організовувати структурні підрозділи з питань соціального захисту населення та сервісні центри із забезпечення осіб з інвалідністю.

Для перевірки повернутих засобів на стан їх придатності та подальшого ремонту, за наказом керівника органу соціального захисту населення утворюється постійно діюча комісія, куди входять керівник, головний бухгалтер, керівники груп обліку органу соціального захисту, працівники цього органу, які забезпечують осіб засобами реабілітації та фахівці протезно-ортопедичних підприємств чи сервісних центрів, які проводять ремонт ТЗР і мають відповідні кваліфікацію, знання та досвід.

Огляд та складання письмового висновку про придатність ТЗР комісія здійснює протягом 15 робочих днів з дати повернення засобу.

У разі, якщо сума ремонту перевищує 70% граничної ціни ТЗР, чи якщо засоби непридатні для подальшого використання – вони підлягають списанню.

Окрім того списанню підлягають ТЗР, вартість яких на дату видачі становила до 10 000,00 грн за одиницю чи комплект, а за погодженням із керівником структурного підрозділу з питань соціального захисту населення – вартість яких складала від 10 000,00 грн.

Відповідно такі ТЗР підлягають утилізації, кошти від якої перераховуються до державного бюджету.

Окрім того, за затвердженим Переліком засобів визначили перелік таких ТЗР, що підлягають поверненню за 3 категоріями:

  • допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому (різні ходунки);
  • засоби для пересування (крісла колісні та засоби для підйому) (не підлягають поверненню засоби, які оснащені гігієнічними пристроями);
  • меблі (стійки- чи столи-парти, ліжка).

Натомість втратив чинність наказ Мінсоцполітики від 18 лютого 2015 року № 186.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Деякі питання забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення
||
№ Документа: 1138
Дата прийняття: 10.08.2018
Дата набрання чинності: 05.10.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 06.09.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 1014/32466
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Деякі питання забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення
||
№ Документа: 1138
Дата прийняття: 10.08.2018
Дата набрання чинності: 05.10.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 06.09.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 1014/32466
Внутрішній номер документа: Немає