Законодавство
З 1 липня 2019 р. починається е-адміністрування реалізації пального та спирту
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового» від 24 квітня 2019 р. № 408.
Постановою визначено, що рахунки платників акцизного податку, зареєстровані у системі е-адміністрування реалізації пального та спирту етилового, мають бути відкриті у Державній казначейській службі, а обсяги акцизного товару – відображатися в документах після приведення їх до температури до 15 градусів С та до 20 градусів С відповідно.
Зокрема затвердженим Порядком електронного адміністрування визначено, що система е-адміністрування запрацює з 1 липня 2019 р.
Протягом 1 місяця, з 1 травня по 1 червня 2019 р., платники акцизного податку повинні зареєструвати в системі всі акцизні склади.
Детальніше про строки та особливості реєстрації можна почитати тут
Кожен склад матиме власний уніфікований номер у системі, який присвоюватиметься автоматично. Без реєстрації акцизного складу заборонятиметься здійснення реалізації пального або отримання і реалізація спирту етилового на такому складі.
Чого можна не показувати у системі, описано тут
Один склад може бути закріплений лише за однією особою, яка зможе зареєструвати більше одного акцизного складу.
Склади реєструватимуться під час реєстрації юридичних осіб чи ФОП у системі. Також за заявою особи реєструватимуть і нові склади шляхом внесення змін до облікової картки в системі е-адміністрування.
Транспортні засоби реєструються в системі як акцизні склади пересувні автоматично, якщо такі авто будуть зазначені в акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених на операції, під час здійснення яких переміщується та/або зберігається пальне/спирт у такому транспорті.
У випадку, коли в авто знаходитиметься пальне, право власності на яке належатиме кільком розпорядникам пересувного складу, то таке авто вважатиметься кількома пересувними акцизними складами, кількість яких дорівнюватиме кількості власників пального.
Відомості щодо розпорядника пересувного акцизного складу змінюватимуться, коли право власності на пальне, переміщуване в авто, переходитиме від одного суб’єкта господарювання до іншого.
Рахунки в Держказначействі відкриватимуться без укладення будь-яких договорів, на підставі відомостей, які ДФС після внесення осіб до реєстру платників протягом 1 робочого дня надсилатиме Казначейству. Відкритті нині рахунки використовуватимуться платниками акцизного податку і надалі без змін.
Рахунок відкривається для перерахування акцизного податку в сумі, необхідній для реєстрації платником заявок на поповнення обсягу залишків пального/спирту.
You must be logged in to post a comment Login