Connect with us

Законодавство

За побиття журналістів карають менше, ніж пропонують карати за неповноту інформації – НСЖУ

Опубліковано

Нинішній проект Закону «Про протидію дезінформації» Міністерства культури, молоді та спорту України спрямований на встановлення контролю влади над українськими медіа.

Про основні положення проекту Закону ми вже писали.

«Цю ініціативу ми вважаємо серйозною атакою на свободу слова і грубим втручанням у журналістську діяльність. Пропонуємо Уряду припинити обговорення і просування настільки конфліктного законопроекту, який піддається критиці як українськими журналістами,  національними медійними організаціями, так і міжнародною спільнотою. Закликаємо журналістські та інші громадські організації не брати участі в доопрацюванні шкідливого для медіа документу», – зауважив голова Національної спілки журналістів України, член виконкому Європейської федерації журналістів Сергій Томіленко.

На думку НСЖУ, законопроект у цілому не дає ефективних інструментів боротьби з російською пропагандою та дезінформацією, а лише посилює тиск на українські ЗМІ під прикриттям війни.

Законопроект пропонує, по суті, розділити журналістів на два сорти – так званих «професійних журналістів» і просто журналістів. Ця ідея ганебна і дискримінаційна, ба ліцензування журналістської професії в цивілізованому суспільстві є неприпустимим.

Проектом передбачається створення інституту Уповноваженого з питань інформації з широким спектром інструментів для втручання в роботу в редакцій. Замість захисту прав журналістів чи громадян Уповноважений фактично займатиметься цензурою – надсилатиме вимоги до ЗМІ спростувати чи зняти інформацію під загрозою судового позову. В такий спосіб держава за кошти платників податків створює цензора, який боротиметься з критикою влади у ЗМІ.

«Влада хоче створити підконтрольне громадське об’єднання АПЖУ (Асоціація професійних журналістів). Його руками пропонується карати нелояльних до влади журналістів і медіа. Це неприпустимо. Такого немає в жодній демократичній країні», – наполягає Голова НСЖУ.

Законопроект також скасовує право бути акредитованими в органах влади та інші закріплені в законодавстві права журналістів для тих, хто не увійде до провладної АПЖУ (Асоціації професійних журналістів). Тобто журналісти з сотень медіа не зможуть потрапити до Верховної Ради чи на заходи в Офісі Президента. Якщо на журналістів буде скоєно напад під час роботи чи надходитимуть погрози, поліція не зможе почати розслідування за профільними «журналістськими» статтями Кримінального кодексу. Отже захист медійників послабиться.

Крім цього, законопроект передбачає запровадження кримінальної відповідальності для журналістів – від аномально високих штрафів до виправних робіт і ув’язнення.

«Парадокс: за побиття журналістів карають менше, ніж пропонується карати за неповноту інформації! Це неспівмірно зі шкодою, яку теоретично можуть завдати журналісти. Політики в результаті брехні здобувають владу і не несуть за свої слова жодної відповідальності. А журналісти, на думку авторів законопроекту, мають нести кримінальну відповідальність. Ідею кримінальної відповідальності для журналістів треба відкинути», – заявив Сергій Томіленко.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.