Connect with us

Законодавство

За використання електроніки для викрадення автомобіля встановлять більш суворе покарання

Опубліковано

22.03.2018 У Верховній Раді України зареєстровано проект закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо невідворотності покарання за окремі злочини проти власності, безпеки руху та експлуатації транспорту» № 8184.

Запропоновано встановити кваліфікуючими ознаками злочинів, передбачених ст.ст. 185, 186, 187, 289 Кримінального кодексу України їх учинення із «застосуванням електронного пристрою для прихованого втручання в роботу технічних систем охорони (блокування) стаціонарних або рухомих об’єктів, з метою отримання несанкціонованого (неконтрольованого) доступу до них».

Як зазначено у пояснювальній записці, законопроект розроблений задля невідворотності застосування більш суворого виду кримінальної відповідальності за незаконне заволодіння транспортними засобами (зокрема, повторне незаконне заволодіння транспортним засобом або за попередньою змовою групою осіб, або поєднанні з насильством, небезпечним для життя, здоров’я потерпілого чи без такого, або з погрозою застосування такого, або вчинені з проникненням у приміщення чи інше сховище), а також вчинення крадіжок, грабежів та розбоїв.

Автори законопроекту вважають, що незважаючи на заходи, що виконуються Національною поліцією України та її територіальними органами, редакція диспозиції ст. 289 Кримінального кодексу України та приміток до неї надає змогу правопорушнику уникнути більш суворого виду кримінальної відповідальності у випадку повторного вчинення такого виду злочину, оскільки, як свідчить практика, основною кваліфікуючою ознакою є наявність реального збитку, який завдано потерпілому.

Ініціатори законопроекту стверджують, що прийняття цього документу, сприятиме ефективному захисту прав власників транспортних засобів, забезпечить дієвий захист майнових прав громадян, невідворотність та адекватність відповідальності за незаконне заволодіння транспортними засобами, послабить соціальну напругу серед населення та поліпшить довіру до державної влади в Україні.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.