Connect with us

Законодавство

Заборонено продаж запальничок у вигляді іграшок чи зброї

Опубліковано

Набрав чинності наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Про затвердження Змін до Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами» від 23 січня 2018  р. № 80.

Відповідно до наказу з Правил виключено пункти, пов’язані з маркуванням текстильних, електропобутових, телерадіотоварів та товарів побутової хімії. Пункти 1516  Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами викладені в такій редакції:

«15. Суб’єкт господарювання повинен забезпечити інформування споживачів про роздрібні ціни на товари в грошовій одиниці України … Суб’єкт господарювання може застосовувати до непродовольчих товарів, які реалізує, знижки або зменшення ціни, проводити їх розпродаж у порядку, установленому законом. Суб’єкт господарювання повинен довести до споживачів інформацію про ціну товару, що була встановлена до початку застосування знижок або зменшення ціни, проведення відповідного розпродажу, а також ціну товару, установлену після їх початку.»;

«16. Під час продажу непродовольчих товарів вітчизняного та іноземного виробництва працівники суб’єкта господарювання зобов’язані надати споживачам необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію в супровідній документації, що додається до продукції, на етикетці, а також у маркуванні чи іншим способом (у доступній наочній формі), прийнятим для окремих видів товарів…».

Крім того, в п. 18 передбачено, що суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити можливість використання електронних платіжних засобів під час здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги).

Також, Правила, доповняться Главою 12 «Запальнички». Ця глава встановлює особливості продажу запальничок як ручних пристроїв для вироблення вогню.

Пункт 3 цієї глави визначає, що забороняється продаж запальничок нестандартного дизайну, які за своєю формою нагадують героїв мультфільмів, іграшки, зброю, годинники, телефони, музичні інструменти, транспортні засоби, людські тіла або частини людських тіл, тварин, їжу або напої, які відтворюють музичні ноти, або мають мерехтливе світло чи рухомі або інші деталі розважального характеру.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Змін до Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами
||
№ Документа: 80
Дата прийняття: 23.01.2018
Дата набрання чинності: 16.03.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 15.02.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 181/31633
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Змін до Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами
||
№ Документа: 80
Дата прийняття: 23.01.2018
Дата набрання чинності: 16.03.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 15.02.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 181/31633
Внутрішній номер документа: Немає