Connect with us

Законодавство

«Захист України» викладатимуть з використанням симуляторів управління дронами та іншого мультимедійного обладнання

Опубліковано

Набрав чинності наказ Міністерства освіти і науки України від 10 травня 2024 р. № 659, яким затверджено Типовий перелік засобів навчання та обладнання для забезпечення викладання предмета «Захист України» закладів освіти, які забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти.

Типовий перелік визначає засоби навчання та обладнання для забезпечення викладання предмета «Захист України» з урахуванням вимог відповідних модельних навчальних програм та застосування навчального обладнання для вирішення комплексу завдань у освітній і позаурочній діяльності із використанням різних методик навчання.

Викладання предмета «Захист України» забезпечується комп’ютерним та мультимедійним обладнанням.

Вимоги до комп’ютерного обладнання, а також для встановлення та використання симулятора управління дронами визначаються відповідно до Типового переліку комп’ютерного обладнання для закладів дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 2 листопада 2017 р. № 1440. Характеристики комп’ютерного обладнання повинні відповідати оптимальним вимогам для програмного забезпечення викладання предмета «Захист України».

Читайте також: Три прожиткові мінімуми за складання іспитів для набуття громадянства України

Вимоги до мультимедійного обладнання, пристосувань, засобів навчання визначаються відповідно до Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 29 квітня 2020 р. № 574.

Кількість одиниць засобів навчання та обладнання для забезпечення викладання предмета «Захист України» визначається відповідно до середньої наповнюваності класу (групи) закладу освіти та необхідності матеріального та методичного забезпечення освітнього процесу для реалізації навчальних програм з предмета «Захист України».

Засоби навчання та обладнання, що поставляються та використовуються в освітньому процесі, повинні мати технічний паспорт на виріб, та декларацію про відповідність вимогам технічних регламентів; бути укомплектованими інструкціями про використання та зберігання українською мовою, та методичним забезпеченням.

Засоби навчання та обладнання, їх орієнтовна кількість для забезпечення викладання предмета «Захист України» наведені у 3-х таблицях. Таблиця 1 містить перелік обладнання для забезпечення викладання предмета «Захист України» у закладах освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти. Таблиця 2 містить додатковий перелік для забезпечення викладання предмета «Захист України» у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти та військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою. Таблиця 3 містить додатковий перелік для забезпечення викладання предмета «Захист України» виключно у закладах професійної (професійно-технічної) освіти медичного спрямування.

Водночас, визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства освіти і науки України від 13 грудня 2021 р. № 1357.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Типового переліку засобів навчання та обладнання для забезпечення викладання предмета «Захист України» закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти
||
№ Документа: 659
Дата прийняття: 10.05.2024
Дата набрання чинності: 19.06.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: 27.05.2024
Номер реєстрації в Мінюсті: 771/42116
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Типового переліку засобів навчання та обладнання для забезпечення викладання предмета «Захист України» закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти
||
№ Документа: 659
Дата прийняття: 10.05.2024
Дата набрання чинності: 19.06.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: 27.05.2024
Номер реєстрації в Мінюсті: 771/42116
Внутрішній номер документа: Немає