Законодавство
Залишки освітньої субвенції можна використати на безпеку навчання
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 р. № 6» від 14 квітня 2021 р. № 361, якою дозволено використовувати у 2021 р. залишки освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, що утворилися станом на 1 січня 2021 р. (крім коштів, що мають цільове призначення, виділених відповідно до рішень Кабінету Міністрів України у 2019 і 2020 роках), на закупівлю товарів, робіт і послуг, необхідних для забезпечення безпечного навчального процесу у закладах загальної середньої освіти.
Також змінами до п. 3 Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затверджених зазначеною постановою визначено, що субвенція спрямовується на оплату праці педагогічних працівників, зокрема таких типів закладів та установ освіти:
- початкові школи, гімназії (крім дошкільних підрозділів у таких закладах), ліцеї;
- спеціальні школи;
- заклади спеціалізованої освіти: мистецькі, спортивні, військові (військово-морські, військово-спортивні), наукові ліцеї, ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою.
Залишки можуть спрямовуватися насамперед на такі видатки, зокрема:
- оснащення закладів освіти персональними комп’ютерами та мультимедійним обладнанням, засобами навчання та обладнанням для навчальних кабінетів початкової школи, фізики, хімії, біології, географії, математики, інформатики;
- ремонт і придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти.
Встановлено, що засновники закладів освіти, що допустили заборгованість із заробітної плати, строк виплати якої закінчився, першочергово спрямовують субвенцію на обов’язкові виплати із заробітної плати працівникам. Спрямування освітньої субвенції, а також її залишків на погашення заборгованості із заробітної плати, строк виплати якої закінчився, допускається лише в межах одного бюджетного періоду.
Крім цього, змінами до п. 3-2 передбачено, що одержувачі щомісяця до 10 (раніше – до 8) числа подають відомості про контингент учнів (за рівнями загальної середньої освіти), які здобувають загальну середню освіту в закладі освіти (станом на 5 число місяця).
Постанова застосовується з 1 січня 2021 р.