Connect with us

Законодавство

Порядок розгляду заяв про визнання особою без громадянства

Дата публікації:

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання визнання особою без громадянства» від 24 березня 2021 р. № 317, якою затверджено Порядок, що визначає процедуру визнання особою без громадянства, яка проводиться ДМС.

Так, право на звернення із заявою про визнання особою без громадянства має особа, яка не може отримати паспортний документ у зв’язку з тим, що вона не розглядається як громадянин будь-якою державою в силу дії її закону, незважаючи на законність чи незаконність її перебування на території України.

Особи, яких визнано особами без громадянства іншими державами та які мають документ, виданий уповноваженим органом іноземної держави або статутною організацією ООН, що посвідчує особу без громадянства, надає право на в’їзд або виїзд з держави і визнається Україною, проходження додаткової процедури визнання особою без громадянства в Україні не потребують, а особи, які перебувають за кордоном, право на звернення із заявою про визнання особою без громадянства в Україні не мають.

Заява про визнання особою без громадянства подається за формою, затвердженою цією постановою:

 • повнолітньою дієздатною особою (далі – заявник) – особисто;
 • повнолітньою недієздатною або обмежено дієздатною особою – її законним представником.

Відомості про дитину наводяться у заяві про визнання особою без громадянства одного із її законних представників. Заява дитини, розлученої із сім’єю, подається одним з її законних представників. У разі звернення до ДМС дитини, яка розлучена із сім’єю та не має законного представника, працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС невідкладно звертається до органів опіки і піклування з клопотанням щодо забезпечення дитини законним представником.

Заява та додані до неї документи подаються заявником або його законним представником особисто територіальному органу/територіальному підрозділу ДМС за місцем проживання особи.

Під час отримання заяви працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС роз’яснює заявнику або його законному представнику процедуру визнання особою без громадянства, а також право на звернення щодо отримання безоплатної правової допомоги до центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги або до територіального органу юстиції відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

Рішення про визнання особою без громадянства або про відмову у визнанні особою без громадянства приймається протягом шести місяців з дня подання заяви та визначених цим Порядком документів. Строк розгляду такої заяви може бути продовжено до 12 місяців.

Також затверджено:

 • зразок заяви про визнання особою без громадянства;
 • зразок довідки про звернення за визнанням особою без громадянства.

Законодавство

Спеціальні вимоги до маркування м’яса, меду, олії

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про затвердження Порядку і спеціальних вимог до маркування харчових продуктів, а також Переліку харчових продуктів, для яких обов’язковим є зазначення країни походження або місця походження» від 1 квітня 2021 р. № 679, яким затверджено правила зазначення країни походження або місця походження в маркуванні:

 1. м’яса великої рогатої худоби, свіжого або охолодженого (код УКТ ЗЕД 0201);
 2. м’яса великої рогатої худоби, мороженого (код УКТ ЗЕД 0202);
 3. свинини свіжої, охолодженої та мороженої (код УКТ ЗЕД 0203);
 4. баранини і козлятини свіжої, охолодженої та мороженої (код УКТ ЗЕД 0204);
 5. їстівних субпродуктів великої рогатої худоби, свіжих або охолоджених (код УКТ ЗЕД 0206 10 95), або морожених (код УКТ ЗЕД 0206 29 91);
 6. м’яса та їстівних субпродуктів свійської птиці (код УКТ ЗЕД 0207);
 7. меду (код УКТ ЗЕД 0409);
 8. необробленої оливкової олії (virgin olive oil) (код УКТ ЗЕД 1509 10) і оливкової олії екстра-класу (extra virgin olive oil) (код УКТ ЗЕД 1509 10 20).

Порядок застосовуватиметься до маркування зазначених харчових продуктів, вироблених в Україні або ввезених (пересланих) на митну територію України, на всіх етапах їх реалізації, а його дія не поширюватиметься на вищезазначені харчові продукти, що призначені (вироблені) для особистого споживання, на допоміжні матеріали для переробки та на матеріали, що контактують із харчовими продуктами.

Передбачено, що харчові продукти, для яких відповідно до цього наказу обов’язковим є зазначення країни походження або місця походження, які відповідають вимогам законодавства щодо надання споживачам інформації про харчові продукти, що діяло до введення в дію цього наказу, але не відповідають вимогам цього наказу, можуть перебувати в обігу до настання кінцевої дати споживання або закінчення строку придатності.

Також затверджено Перелік харчових продуктів, для яких обов’язковим є зазначення країни походження або місця походження.

Наказ вводиться в дію через 3 роки з дня набрання ним чинності.

Читати далі

Законодавство

Затверджено порядок сплати ЄСВ за співробітників розвідувальних органів

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за співробітників кадрового складу розвідувальних органів, обчислення набутого ними страхового стажу, оформлення та перерахунку пенсій» від 12 травня 2021 р. № 456, якою встановлено, що розвідувальні органи сплачують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за співробітників відповідно до законодавства з урахуванням особливостей, визначених затвердженим Порядком, а саме:

 • персоніфіковані відомості співробітників про заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію), на яку нараховано і з якої сплачено страховий внесок, у тому числі єдиний внесок, та інші відомості, необхідні для ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, подаються розвідувальними органами до територіальних органів Пенсійного фонду України після звільнення таких співробітників та (або) в разі звернення співробітників для призначення пенсії;
 • розвідувальні органи обробляють, накопичують і зберігають на електронних та паперових носіях персоніфіковані відомості співробітників протягом усього періоду проходження ними служби у відповідному органі, а після подання персоніфікованих відомостей до територіальних органів Пенсійного фонду України – протягом 75 років на паперових носіях;
 • єдиний внесок, сплачений державним органом, органом місцевого самоврядування, військовим формуванням, підприємством, установою, організацією незалежно від форми власності, структурою прикриття за посадою прикриття співробітника відповідно до законодавства, поверненню не підлягає;
 • розвідувальний орган після звільнення співробітників подає до територіального органу Пенсійного фонду України персоніфіковані відомості таких співробітників, необхідні для призначення (перерахунку) пенсій та обчислення страхового стажу, за весь період проходження ними служби;
 • якщо співробітники набувають право на призначення (перерахунок) пенсій до їх звільнення з розвідувального органу, то за зверненням таких співробітників розвідувальний орган подає їх персоніфіковані відомості до територіального органу Пенсійного фонду України в обсязі, необхідному для призначення (перерахунку) пенсій на момент набуття такого права.
Читати далі

Законодавство

Новий тимчасовий порядок пільгового розмитнення євроблях

Опубліковано

on

15 травня набрали чинності Закони України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов’язкових платежів, об’єктом оподаткування якими є транспортні засоби» від 15 квітня 2021 р. № 1402-IX та «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України» від 15 квітня 2021 р. № 1403-IX.

Як інформує Офіційне інтернет-представництво Президента України, законами тимчасово спрощується механізм розмитнення імпортованих з Європи автомобілів.

Так, вживані автомобілі з європейською реєстрацією, старші п’яти років, які були ввезені на територію Україні до кінця 2020 р., оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку.

Сума акцизного податку залежатиме від віку автівки, об’єму та типу двигуна й не залежатиме від її вартості.

Базова ставка коливатиметься від нуля до 150 євро, і в більшості випадків вартість розмитнення не перевищуватиме однієї тисячі євро.

Такі автомобілі тимчасово звільняються від оподаткування ввізним митом.

За пільговим механізмом може бути розмитнений один автомобіль однієї категорії одного власника.

На пільгове митне оформлення дається 180 днів з моменту набрання чинності законами. Учасники АТО/ООС матимуть змогу скористатися пільговим розмитненням протягом 270 днів.

Під дію законів не потрапляють транспортні засоби, які не відповідають екологічним нормам «Євро-2» й нижче, походять з держави-окупанта (держави-агресора) або ввезені з тимчасово окупованої території України.

Закони вводяться в дію через один місяць з дня набрання ними чинності.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Деякі питання визнання особою без громадянства
||
№ Документа: 317
Дата прийняття: 24.03.2021
Дата набрання чинності: 16.04.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Деякі питання визнання особою без громадянства
||
№ Документа: 317
Дата прийняття: 24.03.2021
Дата набрання чинності: 16.04.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає