Connect with us

Законодавство

Зарплати топ-чиновників розраховуватимуть по-новому

Опубліковано

Розмір премій Президента, прем’єра і спікера ВРУ можуть «прив’язати» до зростання ВВП.

Міністр Кабінету Міністрів України Дмитро Дубілет пропонує «прив’язати» розмір премій Президента, Прем’єр-міністра і Голови Верховної Ради до зростання ВВП країни. «Президент доручив нам дати загальну пропозицію по архітектурі зарплат. Протягом останнього тижня я проводив цю роботу. Ми пробували звести все в єдину систему для того, щоб, з одного боку, була зрозуміла логіка співвідношення зарплат у різних органах, з іншого боку, щоб стало зрозуміло, до яких конкретних показників «прив’язана» змінна її частина», — сказав Д. Дубілет. За словами міністра, вже створена презентація з описом нової архітектури зарплат і тепер він чекає, коли Прем’єр-міністр і Президент дадуть на цю пропозицію свою відповідь.

На запитання, який рівень зарплати повинен бути встановлений і від виконання яких завдань це залежатиме, Дубілет зазначив, що до кожної посади будуть свої підходи. «Наприклад, згідно з нашими пропозиція ми, у Президента, прем’єра і спікера, як перших осіб держави, премія прив’язана до зростання ВВП, оскільки не зовсім зрозуміло, до чого ще можна «прив’язати» їх змінну частину. У кожного з міністрів зарплата може бути «прив’язана» до того, що він безпосередньо зробив, наприклад, до щоквартального звіту. У депутатів може бути прив’язка до якихось своїх показників. Найпростіше — наскільки активно вони беруть участь у роботі Ради», — сказав міністр, додавши, що одна з пропозицій, які він направив прем’єру і Президенту, полягає в тому, щоб для керівників ОДА змінна частина зар плати була «прив’язана» до щоквартального рейтингування. Міністр також зазначив, що в уряді поки що дискутують, яким повинен бути баланс між окладами чиновників і змінною частиною зарплати. «Тут немає правильної відповіді. Наприк лад, коли я займався бізнесом, то завжди вважав, що чим більша змінна частина, тим краще, бо в тебе більше інструментів для мотивації людини. З іншого боку, наприклад, європейський досвід свідчить про те, що більшою повинна бути фіксована частина, а змінна — меншою, якщо не помиляюся, 70/30 вважається оптимальним співвідношенням. Ми знайдемо якийсь баланс», — зазначив Дубілет.

Що стосується зарплат у держкомпаніях, то, за словами посадовця, питання ще також обговорюється. «Ключова ідея — щоб це було ринково, тобто ми повинні об’єктивно оцінити ринковий розмір і відняти якийсь відсоток, бо в держсекторі ти повинен отримувати менше, ніж у ринкових умовах», — підсумував міністр.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.