Connect with us

Законодавство

Засоби захисту внутрішнього ринку від недобросовісного імпорту

Опубліковано

До Верховної Ради України подано 5 законопроектів, направлених на захист вітчизняного ринку.

Проект Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо торговельного захисту» від 7 березня 2018 р. № 8106 включає до особливих видів мита захисне мито (в чинній редакції – спеціальне), яке застосовується як відповідь на дискримінаційні дії інших держав та інших випадках визначених законом.

Крім того вводиться така додаткова гарантія забезпечення виконання зобов’язань перед органами доходів і зборів, як фінансова гарантія у вигляді грошової застави на особливі види мита.

Проектом Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері торговельного захисту» від 7 березня 2018 р. № 8105 пропонується:

  1. виключити норму про застосування антидемпінгових заходів до недобросовісних учасників зовнішньоекономічної діяльності;
  2. запровадити захисну тарифну квоту застосування диференційованої тарифної ставки до імпорту товарів;
  3. з метою захисту галузі вітчизняного виробництва уможливити запровадження режиму тимчасового ліцензування зовнішньоекономічних операцій.

Проект Закону України «Про захист від демпінгового імпорту» від 7 березня 2018 р. № 8104, спрямований на вдосконалення механізму проведення антидемпінгових розслідувань та застосування антидемпінгових заходів за результатами таких розслідувань з урахуванням міжнародної практики використання інструментів торговельного захисту.

Згідно із проектом, сторони зможуть надавати свої коментарі (пояснення) щодо антидемпінгового розслідування, брати участь у слуханнях та консультаціях, отримувати неконфіденційну інформацію про розслідування. Також, за відповідною заявою може бути проведено перегляд заходів щодо повернення сплачених сум антидемпінгового мита та розслідування випадків ухилення від сплати антидемпінгового мита.

Проект Закону України «Про захист від субсидованого імпорту» від 7 березня 2018 р. № 8103 передбачає проведення розслідування для виявлення фактів субсидування імпорту товарів до України (пільги від країни виробника). За результатами розслідування на порушника може накладено компенсаційне мито.

Проект Закону України «Про захисні заходи» від 7 березня 2018 р. № 8102 передбачає застосування захисних заходів за результатами розслідування, яке виявило імпорт товарів в Україну на умовах, що заподіюють значну шкоду вітчизняному виробництву. За результатами розслідування до імпортера – порушника можуть бути застосовані такі захисні заходи: захисне мито, захисна квота, захисна тарифна квота, інші заходи, що не суперечать міжнародним договорам.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.