Connect with us

Законодавство

Затверджено перелік обов’язкової інформації в документах про вищу освіту (наукові ступені)

Дата публікації:

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про документи про вищу освіту (наукові ступені)» від 9 вересня 2020 р. № 811.

Нею уряд затвердив перелік обов’язкової інформації, яка повинна міститися в документах про вищу освіту (наукові ступені).

Також установлено, що:

  • інформація про випускників вищих військових навчальних закладів, закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, які здобули освіту на умовах державного замовлення, що міститься в документах про вищу освіту (наукові ступені) та додатках до них, зберігається в таких закладах освіти;
  • документи (дублікати документів) про вищу освіту (наукові ступені) державного зразка та додатки до них, видані до набрання чинності цією постановою, є дійсними та не підлягають обміну;
  • дипломи спеціаліста, що видаються відповідно до пп. 1 п. 2 розд. XV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про вищу освіту», повинні містити інформацію, передбачену переліком, затвердженим цією постановою, для дипломів магістра, а дипломи молодшого спеціаліста, що видаються відповідно до пп. 3 п. 2 розд. XV «Прикінцеві та перехідні положення» зазначеного Закону, – для дипломів молодшого бакалавра;
  • дипломи бакалавра (спеціаліста, магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) здобувачів освіти, які розпочали навчання до 1 січня 2016 р. або у разі відрахування, переривання навчання з наступним поновленням (допуском до занять) із збереженням шифрів і назв напрямів або спеціальностей, повинні містити інформацію про здобутий напрям підготовки, спеціальність відповідно до переліку спеціальностей, напрямів підготовки, за якими здійснювався прийом на перший курс відповідного року набору;
  • дублікати документів про вищу освіту та додатки до них, видані за встановленими зразками до набрання чинності Законом України від 17 січня 2002 р. № 2984-III «Про вищу освіту», виготовляються за формами документів відповідного ступеня, чинними на дату видачі дубліката. Замість диплома про вищу освіту та додатка до нього, виданого до запровадження ступеневої вищої освіти, видається дублікат диплома спеціаліста. Замість диплома про середню спеціальну освіту та додатка до нього, виданого до запровадження ступеневої вищої освіти, видається дублікат диплома молодшого спеціаліста;
  • дублікати документів про вищу освіту (наукові ступені) державного зразка та додатки до них, видані за формами (зразками), що втратили чинність, виготовляються за формами, чинними на дату видачі дубліката;
  • дублікати документів про вищу освіту (наукові ступені) та додатки до них виготовляються за формами, чинними на дату видачі дубліката;
  • документи про освітньо-творчий ступінь оформляються закладом вищої освіти мистецького спрямування з урахуванням п. 2 переліку, затвердженого цією постановою;
  • проведення реєстрації з присвоєнням реєстраційного номера в Єдиній державній електронній базі з питань освіти дипломів доктора філософії/мистецтва, доктора наук, додатка до диплома європейського зразка впроваджується з 1 січня 2022 р.;
  • акредитація освітніх програм підтверджується: сертифікатом Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти про акредитацію освітньої програми; рішенням Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти про умовну (відкладену) акредитацію освітньої програми; сертифікатом про акредитацію освітньої програми, виданим іноземним акредитаційним агентством або агентством забезпечення якості вищої освіти, включеним до переліку іноземних акредитаційних агентств та агентств із забезпечення якості вищої освіти, які видають сертифікати про акредитацію освітніх програм, що визнаються в Україні, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р. № 554. У визначених законодавством випадках освітня програма вважається акредитованою на підставі: сертифіката Міністерства освіти і науки про акредитацію освітньої програми; сертифіката Міністерства освіти і науки про державну акредитацію відповідної спеціальності на відповідному рівні вищої освіти.

Міністерство освіти і науки має затвердити у тримісячний строк форми документів про вищу освіту (наукові ступені) та додатків до них, зразок академічної довідки.

Законодавство

Підвищено оклади працівникам центрів оцінювання якості освіти

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін в додатки 1 – 3 до постанови Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2015 р. № 985» від 13 січня 2021 р. № 13.

Змінами до додатків 1 – 3 до постанови Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2015 р. № 985 «Про упорядкування умов оплати праці працівників Українського центру оцінювання якості освіти та регіональних центрів оцінювання якості освіти» підвищено посадові оклади працівників УЦОЯО.

Як інформує МОН, місячні посадові оклади працівників УЦОЯО порівняно з минулим роком збільшаться в 1,2 рази, в регіональних центрах – в 1,5 рази. Найменування посад відповідатимуть нормам законодавства.

Якщо станом на 1 вересня 2020 р. місячний посадовий оклад спеціаліста 1 категорії УЦОЯО становив 9 605 грн, то з 1 січня 2021 р. становитиме 11 526 грн. У вересні минулого року місячний посадовий оклад методиста регіонального центру оцінювання якості освіти складав 5 388 грн, то з початку нового року – 8 082 грн.

Постанова застосовується з 1 січня 2021 р.

Читати далі

Законодавство

Зменшення кількості нардепів до трьохсот схвалено

Опубліковано

on

Комітет з питань правової політики рекомендував Верховній Раді прийняти в цілому законопроект «Про внесення змін до статей 76 та 77 Конституції України (щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорційної виборчої системи)» від 29 серпня 2019 р. № 1017, внесений Президентом України як невідкладний.

Змінами до ст.ст. 76 і 77 Конституції України пропонується:

– зменшити склад народних депутатів України до трьохсот;

– вилучити з тексту ст. 76 Конституції України принципи загального, рівного і прямого виборчого права, що здійснюється шляхом таємного голосування, оскільки має місце дублювання ст. 71 Конституції України;

– запровадити такий виборчий ценз, як володіння державною мовою;

– змінити виборчу систему та закріпити пропорційну виборчу систему на парламентських виборах.

Читати далі

Законодавство

Староста зможе надавати адмінпослуги, перелік яких визначить місцева рада

Опубліковано

on

Міністерством розвитку громад та територій України розроблено та подано до ВР законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост» № 4535, який дозволить наділити селищних старост ефективними функціями та надасть змогу мешканцям громад впливати на вибір старост.

Зазначається, що починаючи з 2016 р., коли інститут старост був запроваджений в Україні, Мінрегіон отримує численні звернення від мешканців громад щодо статусу старост та умов їх призначення. Адже наразі старости призначаються радами за поданням голови громади, нерідко, без урахування думки людей. Подекуди, такі призначення не враховують професійні та особисті якості кандидатів, а пов’язані із «кумівством».

«Саме старости мають бути головною комунікаційною ланкою між мешканцями громади та її керівництвом. Тому дуже важливо, щоб люди мали змогу впливати на вибір кандидатури старости. У новому законопроекті Мінрегіон пропонує, щоб старост затверджувала місцева рада за поданням голови, але тільки після обов’язкового публічного обговорення усіх кандидатур у старостинському окрузі», – наголосив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Змінами також передбачається, що староста не входитиме до виконавчого комітету ради, але буде мати багато повноважень, зокрема право дорадчого голосу, бути присутнім на засіданні виконкому, на сесії, представляти інтереси мешканців свого старостинського округу та брати участь у підготовці пропозицій до проекту бюджету громади.

До того ж староста звітуватиме не лише перед радою громади, а й перед жителями старостинського округу.

Староста також зможе надавати адміністративні послуги, перелік яких визначить місцева рада, що дозволить, зокрема мешканцям віддалених сіл не витрачати час та гроші на поїздку до центра громади.

Натомість, староста не матиме права працювати за сумісництвом, зокрема й на громадських засадах, займатись підприємницькою діяльністю та одержувати від цього прибуток. Проте йому не заборонятиметься викладацька, наукова або творча робота у позаробочий час.

Законопроектом також передбачено, що громади зможуть формувати старостинські округи, до складу яких входять села, селища та міста, що не є адміністративними центрами громад. Кількість населення округу має становити 1500 осіб, що співвідноситься з найменшою громадою в країні.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про документи про вищу освіту (наукові ступені)
||
№ Документа: 811
Дата прийняття: 09.09.2020
Дата набрання чинності: 01.01.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про документи про вищу освіту (наукові ступені)
||
№ Документа: 811
Дата прийняття: 09.09.2020
Дата набрання чинності: 01.01.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає