Законодавство
Змінено структуру військового резерву
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 12 листопада 2014 р. № 607» від 17 червня 2020 р. № 495.
Новою редакцією пп. 2 і 3 п. 1 додатку до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження структури військового резерву людських ресурсів» від 12 листопада 2014 р. № 607 встановлено, що військовий резерв людських ресурсів, серед інших, складається з:
- військовозобов’язаних, які перебувають на військовому обліку у військових комісаріатах (територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки – після їх утворення), Центральному управлінні або регіональних органах СБУ та підрозділах Служби зовнішньої розвідки;
- громадян, зокрема членів (учасників) громадських об’єднань, які добровільно беруть участь у забезпеченні національної безпеки і оборони держави.
Також новою редакцією пунктів 3 – 5 додатку визначено, що оперативний резерв за черговістю залучення поділяється на:
- резерв першої черги, що включає резервістів та військовозобов’язаних (переважно з досвідом участі в антитерористичній операції та у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях), призначених для доукомплектування органів військового управління, військових частин та підрозділів бойового складу Збройних Сил, органів управління, військових частин та підрозділів інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, Держспецзв’язку;
- резерв другої черги, що складається з резерву нарощування та територіального резерву.
Резерв нарощування включає резервістів та військовозобов’язаних, призначених для комплектування органів військового управління, військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій, які не увійшли до бойового складу Збройних Сил, зокрема тих, що формуються в особливий період (стратегічних резервів), військових навчальних закладів, установ та організацій, нових органів управління, військових частин та підрозділів інших військових формувань.
Територіальний резерв включає резервістів та військовозобов’язаних, призначених для комплектування військових частин, підрозділів територіальної оборони.
Мобілізаційний людський резерв включає військовозобов’язаних, які призначені для комплектування вищих військових навчальних закладів, навчальних частин (центрів) з метою доукомплектування особовим складом органів військового управління, органів управління, військових частин, установ та організацій Збройних Сил, інших військових формувань, після відповідної підготовки (перепідготовки) за відповідними військово-обліковими спеціальностями та іншими відповідними спеціальностями, а також військовозобов’язаних, які перебувають у запасі Збройних Сил та інших військових формувань.
Громадський резерв формується з громадян, зокрема резервістів, військовозобов’язаних, які добровільно беруть участь у забезпеченні національної безпеки і оборони держави. Резервісти і військовозобов’язані, включені до складу громадського резерву, призначаються для комплектування Збройних Сил та інших військових формувань в особливий період у встановленому порядку з урахуванням їх належності до оперативного та мобілізаційного людського резервів.
Окрім цього, п. 6 додатку виключено.