Законодавство
Знищені внаслідок війни об’єкти обстежуватимуть і на територіях активних бойових дій
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд» від 9 липня 2024 р. № 806.
Змінами до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 р. № 473, уточнено, що цей Порядок визначає механізм оперативного реагування виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, військових адміністрацій, центральних органів виконавчої влади, органів управління та сил цивільного захисту, спрямований на ліквідацію наслідків збройної агресії російської федерації, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд на території України, крім територій активних бойових дій, територій активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, або тимчасово окупованих російською федерацією територій України, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, для яких не визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації, а також застосовується для фіксації пошкоджень будівель та споруд, зумовлених збройною агресією російської федерації:
Читайте також: Розпочався VІІ Національний конкурс на краще юридичне видання
1) на території України (крім територій активних бойових дій, територій активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, або тимчасово окупованих російською федерацією територій України, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, для яких не визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації), – щодо будівель та споруд приватної та комунальної форми власності в рамках виконання невідкладних робіт відповідно до п. 6, 7 – 9 цього Порядку;
2) на територіях активних бойових дій, на територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, для яких не визначена дата завершення бойових дій, – щодо будівель та споруд, визначених у п. 6-1 цього Порядку.
Читайте також: Плани обстеження пошкоджених внаслідок війни об’єктів не оприлюднюватимуть
Цей Порядок також може застосовуватися для фіксації пошкоджень будівель і споруд державної форми власності, зумовлених збройною агресією російської федерації.
На територіях активних бойових дій, активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, для яких не визначена дата завершення бойових дій, у разі виникнення відповідної безпекової ситуації (відсутності безпосередньої загрози життю та здоров’ю людей під час виконання обстеження, зумовленою воєнними (бойовими) діями) та за умови наявності можливості дотримання заходів, передбачених п. 8 цього Порядку, уповноваженим органом може прийматися рішення щодо проведення обстеження знищених об’єктів (будівель та споруд, які за результатами візуального огляду мають значні пошкодження, є непридатними для використання за цільовим призначенням і не можуть бути відновлені шляхом ремонту (в тому числі капітального ремонту) або реконструкції).
Рішення щодо проведення обстеження знищених об’єктів приймається уповноваженим органом на підставі пропозицій комісії, утвореної відповідно до п. 8-1 цього Порядку, та повинне містити інформацію про вид обстеження (комісійне або технічне).
При цьому план робіт не складається.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.