Connect with us

Законодавство

Зроблено ще один крок до створення Державного бюро розслідувань

Опубліковано

Постанова КМУ №1086 «Питання Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань» відкрила дорогу до створення Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань: схвалено Положення про Раду громадського контролю при Державному бюро розслідувань та Порядок формування складу Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань.

Відповідно до Положення Рада громадського контролю при Державному бюро розслідувань є колегіальним консультативно-дорадчим органом, що утворюється відповідно до Закону України «Про Державне бюро розслідувань», для забезпечення прозорості та цивільного контролю за діяльністю Державного бюро розслідувань.

Варто зазначити, що відповідна Рада є обхідним контролюючим органом ДБР на якому наполягали європейські партнери України.

Формування ради відбуватиметься на засадах відкритого та прозорого конкурсу у складі 15 осіб строком на один рік, а члени ради не отримуватимуть заробітної плати.

Склад Ради формуватиметься за результатами конкурсу, проведеного під час установчих зборів Ради шляхом рейтингового голосування за осіб, кандидатури яких внесені громадськими об’єднаннями, і які особисто присутні на установчих зборах.

В установчих зборах беруть участь делеговані особи від громадських об’єднань, що діють відповідно до Закону України «Про громадські об’єднання» та протягом не менше двох років до дня подання документів для участі в конкурсі провадять діяльність з питань, пов’язаних із правозахисною діяльністю. Цілі і завдання такої діяльності повинні бути підтверджені установчими документами відповідного громадського об’єднання.

До участі в конкурсі не допускатимуться делеговані особи, які вже є членами громадських рад при інших правоохоронних органах або членами Громадської ради доброчесності.

Кожне громадське об’єднання делегуватиме для участі в конкурсі до складу Ради лише одну особу, стосовно якої не застосовується обмеження щодо членства в Раді громадського контролю відповідно до частини першої статті 28 Закону України «Про Державне бюро розслідувань».

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.