Connect with us

Законодавство

Звільнено від ПДВ, ввізного мита, акцизного податку товари для відновлення енергетичної інфраструктури

Опубліковано

Набрали чинності Закони України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України» від 13 грудня 2022 р. № 2836-IX та «Про внесення зміни до розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України» від 13 грудня 2022 р. № 2837-IX.

Як прокоментували у Державній Митній Службі, закони передбачають звільнення від оподаткування ПДВ та ввізним митом, а в окремому випадку і від акцизного податку, імпорт окремих товарів до 1 травня 2023 р.

Пільги поширюються на низку товарів, які імпортуються підприємствами або громадянами та які переміщуються (пересилаються) на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях.

Читайте також: Звільнено від ввізного мита та ПДВ системи супутникового доступу до Інтернету, інвертори і частини до трансформаторів

До переліку таких товарів входять, зокрема електрогенераторні установки та частини до них; окремі трансформатори, їх частини, інвертори; окремі акумулятори, включаючи сепаратори для них; системи для забезпечення супутникового доступу до інтернету (Starlink) тощо.

Також пільга поширюється на імпорт окремих товарів, який здійснюється громадськими об’єднаннями та/або благодійними організаціями, включеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій, для подальшої їх безоплатної передачі оборонцям.

Окрім ПДВ та ввізного мита імпорт товарів у цьому випадку звільняється ще й від акцизного податку.

Пропуск через митний кордон, митний контроль та митне оформлення таких товарів здійснюються у першочерговому порядку. При цьому:

Читайте також: Особливості волонтерської діяльності у період збройної агресії рф

1) плата за виконання митних формальностей поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом не справляється;

2)️ декларування може здійснюватися шляхом подання попередньої митної декларації, яка містить всю необхідну інформацію для випуску товарів відповідно до ч. 5 ст. 259 МКУ. При цьому доставка та пред’явлення цих товарів митному органу, яким оформлена така попередня митна декларація, не є обов’язковими;

3) товари мають бути передані оборонцям не пізніше 45 календарних днів з дня завершення їх митного оформлення, а в разі якщо щодо таких товарів після завершення їх митного оформлення здійснювалося на території України підтверджене документально технічне обслуговування та/або ремонт – не пізніше 90 календарних днів.

Також пільга поширюється на імпорт товарів, що безоплатно надаються Енергетичним співтовариством як допомога на користь суб’єктів господарювання, що мають ліцензії на окремі види господарської діяльності на ринку електричної енергії та ввозяться такими суб’єктами на митну територію України для цілей відновлення та ремонту інфраструктури таких підприємств за погодженням з ЦОВВ, що забезпечує формування та реалізує державну політику в паливно-енергетичному комплексі.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України
||
№ Документа: 2836-IX
Дата прийняття: 13.12.2022
Дата набрання чинності: 03.01.2023
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України
||
№ Документа: 2836-IX
Дата прийняття: 13.12.2022
Дата набрання чинності: 03.01.2023
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає