Connect with us

Події

Генеральна асамблея EJTN-2024

Опубліковано

Ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук взяв участь у 27-й Генеральній асамблеї Європейської мережі суддівської освіти (EJTN), яку цьогоріч було організовано Бельгією, головуючою в Раді ЄС, та Інститутом підготовки суддів Бельгії (IGO/IFJ).

EJTN: співпраця з країнами Східного партнерства

Роботу асамблеї відкрили директор Інституту підготовки суддів Бельгії Раф Ван Рансбек, його заступник Шарль-Ерік Клессе та Генеральний секретар Європейської мережі суддівської освіти Інгрід Дервуа.

Читайте також: План помсти США за конфіскацію російських активів

В подальшому з основними доповідями на асамблеї виступили Генеральний директор з питань юстиції та захисту прав споживачів (DG JUST) Ана Гальего, перший президент Верховного Суду Бельгії Ерік де Формануар та перший генеральний прокурор Верховного Суду Бельгії Ріа Мортьє.

Цього ж дня спостерігачі EJTN від України та інших країн Східного партнерства взяли участь у двох воркшопах на тему «Етичні принципи EJTN» та «Посилення співпраці: постійна підтримка та партнерство зі спостерігачами EJTN з Грузії, Молдови та України». Другий воркшоп проходив під керівництвом Генерального секретаря EJTN Інгрід Дервуа, яка наголосила, що протягом останнього десятиліття EJTN активно співпрацювала з інституціями з підготовки суддів і прокурорів у регіоні Східного партнерства, зокрема в Грузії, Молдові та Україні. Їхня участь у діяльності EJTN сприяє професійному розвитку та обміну знаннями в сфері підготовки суддів у Європі на благо як членів EJTN, так і спостерігачів. Ці інституції отримали статус спостерігача EJTN, що дозволяє їм брати участь у різноманітних заходах Мережі, включаючи семінари, обміни, конкурси для молодих суддів і прокурорів тощо. Водночас EJTN та його члени нещодавно запустили «Українську схему навчання 2024» з метою підтримки юридичної освіти під час війни, зосереджуючись на кількох таких темах, як боротьба з корупцією та повернення активів, кіберзлочинність, фінансові злочини, воєнні злочини, методики навчання та посилення потенціалу. Мережа суддівської освіти прагне й надалі підтримувати ці інституції з підготовки суддів у процесі вступу до ЄС, особливо з огляду на їхній останній прогрес на європейському шляху, пропонуючи можливості для розвитку й обміну передовим досвідом з державами-членами ЄС та іншими країнами-кандидатами на вступ до Євросоюзу.

Досвід України

У рамках другого дня роботи Генеральної Асамблеї відбулося пленарне засідання щодо висновків проведених раніше воркшопів та прийняття політики Зеленого курсу й Етичних принципів EJTN, після якого можливість виступити було надано інституціям-спостерігачам EJTN з України. У своїй доповіді Микола Оніщук зосередив увагу на досвіді України щодо суддівської освіти в умовах війни. Так, після повномасштабного вторгнення країни-агресора відбулася зміна пріоритетів у роботі Національної школи суддів України. Зокрема, змінилася тематика навчальних заходів. До ключових тем було віднесено: воєнні злочини, злочини проти національної безпеки (державна зрада, колабораціонізм), військові злочини, захист прав осіб, що постраждали від збройної агресії тощо. Було змінено й підхід до організації роботи НШСУ щодо проведення навчальних заходів (дистанційні курси, комбіновані та короткострокові навчальні заходи тощо) та розробки нових навчальних продуктів щодо війни (включення спеціальних модулів у «класичні курси», пошук нетрадиційних освітніх механізмів, проведення спеціалізованих семінарів).

Ректор НШСУ також приділив увагу процесам співпраці з проектами та програмами міжнародної технічної допомоги, в ході якої було розроблене унікальне видання «Настільна книга судді: матеріали для розгляду справ про міжнародні злочини» для допомоги українським суддям, а також з Європейською мережею суддівської освіти, яка сприяла проведенню низки освітніх навчальних заходів з європейськими суддівськими школами та організації навчальних візитів до міжнародних судових установ.

Читайте також: Угорщина вирішила «переосмислити» своє членство в НАТО

Додамо, що під час роботи Генеральної асамблеї було представлено звіт про діяльність Європейської мережі суддівської освіти за 2023 рік та презентовано план заходів мережі на 2025 рік. Як підсумок роботи асамблеї, традиційно анонсовано майбутні заходи та наступну Генеральну асамблею за головування Польщі в Раді Європейського Союзу, а також наступну Конференцію директорів у рамках майбутнього головування Угорщини в Раді Європейського Союзу.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.