Connect with us

Судова практика

Обсяг і зміст виконуваних завдань в незаконному воєнізованому чи збройному формуванні не впливають на кваліфікацію дій учасника такого формування

Опубліковано

17 квітня 2024 р. Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду у справі № 296/10812/20 залишив без задоволення касаційну скаргу захисника, який посилався на неконкретне та недеталізоване обвинувачення.

Фігурант, не сприймаючи державну владу в Україні, підтримуючи злочинні наміри діючої на території Донецької області терористичної організації «донецька народна республіка», будучи обізнаним про її протиправну діяльність, добровільно вступив до її підрозділу та брав активну участь в її діяльності.

Вироком районного суду, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду, його засуджено за ч. 1 ст. 258-3 КК, ч. 2 ст. 260 КК.

Читайте також: Особа, яка працювала у правоохоронних органах окупаційної влади, несе відповідальність за колабораційну діяльність незалежно від займаної там посади

У касаційній скарзі захисник, серед іншого, зазначав, що в основу судового рішення покладено неконкретне та недеталізоване обвинувачення, у тому числі в частині вчинення засудженим збройного опору та участі у військових діях, яке не знайшло свого підтвердження.

Верховний Суд вказав, що ч. 2 ст. 260 КК встановлена відповідальність за участь у діяльності не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань, виконання певних зобов’язань по здійсненню діяльності такого формування, при цьому обсяг та зміст виконуваних завдань на кваліфікацію дій особи за цією статтею не впливають.

Як убачається з матеріалів провадження та встановлено судами, засуджений, вступаючи до підрозділу незаконного збройного формування «ГОТГ Кольчуга», розумів й усвідомлював мету його діяльності на території України, зокрема силовий опір армії та правоохоронним органам держави і створення умов для воєнного вторгнення російської федерації на територію України, працював на посаді психолога, проводив навчання та тестування особового складу протитанкового артилерійського дивізіону «ГОТГ Кольчуга» на здатність виконання бойових завдань у протистоянні військовослужбовцям ЗСУ та правоохоронцям, тобто фактично брав участь у діяльності незаконного збройного формування «ГОТГ Кольчуга» та безпосередньо виконував низку завдань щодо здійснення його діяльності.

Підготував Леонід Лазебний

Повний текст рішення

З іншими правовими позиціями Верховного Суду, яких вже налічується понад 16 000, можна ознайомитися в аналітично-правовій системі LEX.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.