Connect with us

Судова практика

Протокол слідчого експерименту з малолітнім потерпілим за участю його законного представника є допустимим доказом навіть якщо в ньому брав участь психолог –працівник поліції

27 червня 2023 р. Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у справі № 331/3502/20 залишив без задоволення касаційну скаргу захисника, який посилався на проведення слідчого експерименту з порушенням вимог КПК.

Вироком районного суду, залишеним без змін апеляційним судом, фігуранта засуджено за ч. 2 ст. 156 КК України за те, що він вчинив розпусні дії щодо малолітньої особи, діючи з метою задоволення своєї статевої пристрасті.

У касаційній скарзі захисник вказував, що слідчий експеримент з малолітнім потерпілим було проведено з порушення вимог КПК України, оскільки особа, яка брала участь у ньому в якості психолога, була працівником поліції і в матеріалах даного кримінального провадження відсутні відомості про наявність у такої особи відповідної освіти психолога.

Читайте також: Сумлінна помилка щодо досягнення 16-річного віку особою, з якою вчинялися дії сексуального характеру, виключає відповідальність за ст. 155 КК

Верховний Суд вказав, що відповідно до ч. 1 ст. 227 КПК України при проведенні слідчих (розшукових) дій за участю малолітньої або неповнолітньої особи забезпечується участь законного представника, педагога або психолога, а за необхідності – лікаря. Тобто обов’язковою умовою є саме участь законного представника при проведенні слідчої дії за участю малолітньої особи.

Враховуючи те, що слідчий експеримент з малолітнім потерпілим було проведено за участю його законного представника, а саме – його матері, що підтверджується відеозаписом цієї слідчої дії та відповідним підписом зазначеної особи у протоколі проведеної слідчої дії, колегія суддів ВС не визнала обґрунтованими твердження захисника про недопустимість цього доказу у зв’язку з відсутністю у матеріалах  кримінального провадження відомостей, які підтверджують відповідну освіту особи, яка брала участь у слідчому експерименті в якості психолога, за умови фактичної участі у слідчій дії законного представника малолітнього потерпілого.

Підготував Леонід Лазебний

Повний текст рішення

З іншими правовими позиціями Верховного Суду, яких вже налічується понад 16 000, можна ознайомитися в аналітично-правовій системі LEX.

Continue Reading

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.