Connect with us

Судова практика

Участь засудженого у судовому засіданні в режимі відеоконференції означає його фактичну участю у судовому розгляді

Опубліковано

29 липня 2021 р. Верховний Суд колегією суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду у справі № 320/2582/19 залишив без задоволення касаційну скаргу засудженого, оскільки його право на участь у судовому засіданні порушено не було.

Ухвалою міськрайонного суду, залишеною без змін ухвалою апеляційного суду, відмовлено повністю в задоволенні клопотання засудженого про поновлення строку на звернення із заявою про перегляд за нововиявленими обставинами вироку обласного суду та ухвали Верховного Суду України.

Читайте також: Ухвала суду першої інстанції про проведення підготовчого засідання в режимі відеоконференції роз’ясненню не підлягає

У касаційній скарзі засуджений зазначав, що місцевий суд проігнорував його законну вимогу про безпосередню участь у судовому засіданні та безпідставно провів судовий розгляд у режимі відеоконференції, на що сам засуджений згоди не надавав.

Верховний Суд вказав, як убачається з матеріалів провадження, засуджений направив до суду клопотання про забезпечення його особистої участі в судовому засіданні місцевого суду, призначеному на 25 вересня 2019 р.

Ухвалою міськрайонного суду від 12 липня 2019 р. зазначене клопотання було задоволено та постановлено етапувати засудженого з установи виконання покарань, де він на той час відбував покарання, до СІЗО, а потім до ІТТ для подальшої його доставки в судове засідання суду першої інстанції.

Читайте також: У всіх місцевих та апеляційних судах запроваджено захищений відеоконференцзв’язок

Однак у судове засідання 25 вересня 2019 р. засудженого доставлено не було. Цього ж дня місцевим судом було повторно постановлено етапувати засудженого та доставити його в наступне судове засідання. Проте засудженого було етаповано лише до СІЗО.

Разом з тим 10 жовтня 2019 р. на адресу суду надійшов лист від начальника ІТТ про неможливість етапування засудженого з СІЗО до ІТТ у зв`язку з тим, що в Ізоляторі тимчасового тримання відсутні умови для утримування осіб, засуджених до довічного позбавлення волі.

Місцевий суд з метою забезпечення права засудженого на захист та доступ до правосуддя, керуючись положеннями ч. 2 ст. 336 КПК України, постановив ухвалу про проведення судового засідання за участю засудженого в режимі відеоконференції з СІЗО.

Читайте також: Приймаючи рішення про відкриття провадження за заявою про перегляд вироку за нововиявленими обставинами, суд не може ідентифікувати заявника лише за його підписом

За таких обставин Верховний Суд дійшов висновку, що твердження засудженого про те, що місцевим судом було проігноровано його клопотання про безпосередню участь у судовому розгляді, є необґрунтованими, а тому касаційна скарга в цій частині задоволенню не підлягає.

При цьому, з огляду на викладене, Верховний Суд висловив переконанання, що в даному конкретному випадку право засудженого на участь у судовому засіданні порушено не було, оскільки участь особи в судовому засіданні в режимі відеоконференції є фактичною участю в судовому розгляді, проте в іншому форматі.

Підготував Леонід Лазебний

Повний текст рішення

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.